Неділя, 26.05.2024, 07:32:46

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Січень » 28 » Легенди Станиславова. Патріотичне виховання
21:52:31
Легенди Станиславова. Патріотичне виховання

На щойно приєднаній до СРСР Галичині, звісно, бракувало радянських вчителів. Тому у березні 1940 року створили Станіславський Учительський інститут, який став першим вишем у місті.

У київських газетах відмінникам обіцяли стипендії від 150 до 250 рублів. Тоді це були пристойні гроші. На радянській Україні жилося сутужно, тому до свіжоспеченого ВНЗ хлинув потік східняків.

Новоприбулі студенти скуповували у станіславських крамницях усе, що можна, а потім відправляли додому великі пакунки. Зрозуміло, що ані місцевих звичаїв, ані історії Західної України вони не знали.
Галичанин Володимир Галюк вчився у групі, що на 70 % складалася зі східняків. Геометрію в них викладав росіянин Ушаков. У своїх спогадах Галюк пише, що «Ушаков говорив гарною українською мовою і був поінформований у курсі справ українського націоналізму. Він цікавився українською старовиною і часто під його наглядом студенти робили прогулянки по різних місцях області».

Одного ранку, коли студенти зайшли до аудиторії, то побачили, що хтось нашкрябав тризуби на партах і дошці. Ушаков мав там першу лекцію, і щойно побачив тризуб, одразу сказав: «Хлопці, ми будемо в біді». Втім, більшість студентів не зрозуміла, що то за знаки і звідки біда. Викладачу довелось прочитати їм довгу лекцію, під час якої багато хто вперше почув про українську символіку, ЗУНР, Січових стрільців, ОУН і т. д. Потім Ушаков попросив студентів зішкрябати тризуби ножем.

Дивно, але його ніхто не здав.

Іван Бондарєв


Переглядів: 348 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024