Саме з такою назвою у відділі краєзнавчої літератури Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Франка розгорнуто ювілейну книжкову виставку присвячену 100-річчю від дня народження прикарпатського археолога, історика та діяча ОУН – Михайла Клапчука.
Народився Михайло Клапчук у селищі Делятин Надвірнянського району, Івано-Франківської області, початкову освіту здобув у Коломийській гімназії, згодом навчався у Карагандинському педагогічному інституті у Казахстані. Однак на цьому здобуття освіти не закінчилося, далі був Львівський та Віденський університети.
Перші археологічні дослідження Михайло Клапчук проводив самостійно у Коломиї, Ланчині, Тлумачі, Городенці, де і виявив 22 архелогічні стоянки.
Також вів активну громадську діяльність, він був провідником Союзу українських націоналістів студентства університету і заступником редактора журналу «Студентський вісник», однак у 1944 році був заарештований на 10 років сталінських концтаборів. Після всіх поневірянь у засланні, Михайло Клапчук все таки підготував кандидатську дисертацію. Керував експедиціями АН України, виявив понад 170 археологічних стоянок, зібрав понад 2500 виробів народного мистецтва, сотні документів, чимало знахідок передав у краєзнавчий музей Прикарпаття. Досліджував топоніміку краю.
До уваги читачів обласної бібліотеки пропонуємо фундаментальне видання Миколи Клапчука та Володимира Клапчука «Делятинщина : історико-географічне дослідження» та чимало статей і досліджень відомого археолога у періодичних наукових збірниках та матеріали про його активну діяльність, які щедро представлені на ювілейній книжковій виставці «Михайло Клапчук: археолог, краєзнавець, діяч ОУН». |