Настільну гру "Секрет Коломийської ратуші" створили на Івано-Франківщині. Перший наклад — 45 ігор безоплатно передали в коломийські школи та бібліотеки. Їх вчителі зможуть використовувати як навчальний додаток для курсу "Коломиєзнавство". Також у березні 2025 року планують провести турнір між учнями.
Про це Суспільному розповіла одна з її авторок, директорка Навчально-наукового центру професійної кар’єри та освіти Прикарпатського національного університету Галина Волощук.
Маршрут у грі "Секрет Коломийської ратуші" пролягає від вокзалу до ратуші мапою XIX століття. Гру видали накладом 45 екземплярів за гроші з гранту, який виграла комунальна установа "Інститут розвитку Коломийської громади".
"Це — інтелектуально-пізнавальна гра, яка ознайомлює гравців з історією Коломиї — столиці Покутського краю", — каже Галина Волощук.
Усього науковці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника придумали п'ять освітніх ігор: три літературні — про Івана Франка, Василя Стефаника та письменників XX століття; ще одна історико-краєзнавча — про Давній Галич. Гра про Коломию є настільною, а попередні чотири – комп’ютерні.
"Ігрове поле відтворює мапу 1887 року, ілюстровану листівками та світлинами кінця XIX — початку XX століття, — розповідає Галина Волощук. — Ми хочемо перенести гравців у давнішу Коломию, яка пахне бруківкою, австро-угорськими цікавинками".
У комплекті — 330 ігрових карток, на кожній є запитання й чотири варіанти відповіді, з яких треба обрати правильну. Є два гральні кубики та шість фішок. Одночасно у неї можуть грати від двох до чотирьох людей. Для ознайомлення — коротка історія Коломиї від науковця, письменника Миколи Васильчука і брошура з правилами гри та відповідями.
Гравцям пропонують відповісти на п'ять категорій запитань:
-
історія міста;
-
видатні особистості;
-
слова та фразеологізми;
-
світлини міста;
-
таємниці ратуші.
"Навіть ерудити й інтелектуали повинні добре подумати, бо підібрали такі запитання, яких ви не знайдете ніде, — говорить Галина Волощук. — Це є авторські запитання. Спершу гру випробували на собі. Вправлялися три години, довго, але дуже цікаво".
Виграє той, хто найшвидше дасть найбільшу кількість правильних відповідей і першим дійде до ратуші. Проводить гру ведучий, що стежить за правильністю відповідей і кількістю ходів.
У березні між школами громади планують провести турнір з гри "Секрет Коломийської ратуші", а також онлайн-турнір з попередньої вікторини "Шляхами української літератури", яку презентували в січні 2025 року. |