Неділя, 06.07.2025, 15:22:09

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Лютий 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
 
Архів новин
Головна » 2025 » Лютий » 27 » На Івано-Франківщині створили настільну гру "Секрет Коломийської ратуші"
13:49:25
На Івано-Франківщині створили настільну гру "Секрет Коломийської ратуші"

Настільну гру "Секрет Коломийської ратуші" створили на Івано-Франківщині. Перший наклад — 45 ігор безоплатно передали в коломийські школи та бібліотеки. Їх вчителі зможуть використовувати як навчальний додаток для курсу "Коломиєзнавство". Також у березні 2025 року планують провести турнір між учнями.

Про це Суспільному розповіла одна з її авторок, директорка Навчально-наукового центру професійної кар’єри та освіти Прикарпатського національного університету Галина Волощук.

Маршрут у грі "Секрет Коломийської ратуші" пролягає від вокзалу до ратуші мапою XIX століття. Гру видали накладом 45 екземплярів за гроші з гранту, який виграла комунальна установа "Інститут розвитку Коломийської громади".

"Це — інтелектуально-пізнавальна гра, яка ознайомлює гравців з історією Коломиї — столиці Покутського краю", — каже Галина Волощук.

Усього науковці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника придумали п'ять освітніх ігор: три літературні — про Івана Франка, Василя Стефаника та письменників XX століття; ще одна історико-краєзнавча — про Давній Галич. Гра про Коломию є настільною, а попередні чотири – комп’ютерні.

"Ігрове поле відтворює мапу 1887 року, ілюстровану листівками та світлинами кінця XIX — початку XX століття, — розповідає Галина Волощук. — Ми хочемо перенести гравців у давнішу Коломию, яка пахне бруківкою, австро-угорськими цікавинками".

У комплекті — 330 ігрових карток, на кожній є запитання й чотири варіанти відповіді, з яких треба обрати правильну. Є два гральні кубики та шість фішок. Одночасно у неї можуть грати від двох до чотирьох людей. Для ознайомлення — коротка історія Коломиї від науковця, письменника Миколи Васильчука і брошура з правилами гри та відповідями.

Гравцям пропонують відповісти на п'ять категорій запитань:

  • історія міста;

  • видатні особистості;

  • слова та фразеологізми;

  • світлини міста;

  • таємниці ратуші.

"Навіть ерудити й інтелектуали повинні добре подумати, бо підібрали такі запитання, яких ви не знайдете ніде, — говорить Галина Волощук. — Це є авторські запитання. Спершу гру випробували на собі. Вправлялися три години, довго, але дуже цікаво".

Виграє той, хто найшвидше дасть найбільшу кількість правильних відповідей і першим дійде до ратуші. Проводить гру ведучий, що стежить за правильністю відповідей і кількістю ходів.

У березні між школами громади планують провести турнір з гри "Секрет Коломийської ратуші", а також онлайн-турнір з попередньої вікторини "Шляхами української літератури", яку презентували в січні 2025 року.


Переглядів: 15 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025