На офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили проєкт рішення виконавчого комітету «Про надання дозволу на демонтаж меморіальної дошки і барельєфа Бориса Сапункова в м. Калуші на площі Героїв, 1».
Як зазначено у преамбулі до проєкту рішення, метою є «здійснення демонтажу пам’ятних знаків, пов’язаних із російською федерацією та колоніальною спадщиною», з відповідним зверненням до міської влади звернулася Координаційна рада політичних партій та громадських організацій Калущини 24 червня, також є висновок комісії у складі працівників «Музейно-виставкового центру Калуської міської ради» щодо історичної та мистецької цінності барельєфу, інформують "Вікна"
Пропонується виключити з Переліку пам’ятних знаків (пам’ятників, меморіальних дощок, горельєфів, барельєфів тощо) меморіальну дошку і барельєф Бориса Сапункова в м. Калуші на площі Героїв, 1 та надати дозвіл на їхній демонтаж. Також, за проєктом рішення управлінню культури, національностей та релігій Калуської міської ради доручили звернутися до ТОВ «Управляюча компанія «Комфорт-Дім» щодо здійснення робіт з демонтажу.
Демонтовані меморіальну дошку і барельєф мають передати на зберігання до комунального закладу «Музейно-виставковий центр» Калуської міської ради».
Між іншими демонтувати барельєф Борису Сапункову мали намір ще у 2016 році. Тоді, нагадаємо, у Калуші взялися за перейменування вулиць та ліквідацію комуністичної символіки. Зокрема на сайті міської ради оприлюднили проєкт рішення щодо перейменування вулиць, також пропонувалося виконати демонтаж та заміну елементів оздоблення з комуністичною символікою на фасаді Палацу культури «Мінерал» та провести демонтаж меморіальної дошки і барельєфу Борису Сапункову. У самому рішенні від 24 листопада 2016 року йшлося про перейменування трьох вулиць, демонтаж комуністичної символіки на ПК «Мінерал», а меморіальна дошка на площі Героїв вже не згадувалася.
Довідка. Борис Сапунков народився у 1917 році у місті Самара. У 1938 році був призваний на службу в армії. Був командиром танку “Т-34” 1-го Білоруського фронту, лейтенант. У 1945 році йому було присвоєно звання героя радянського союзу. З 1964 і до своєї смерті у 1981 році жив у Калуші, у будинку, на якому встановлено барельєф. |