Четвер, 20.03.2025, 04:39:09

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Березень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Архів новин
Головна » 2025 » Березень » 10 » На Прикарпатті прокуратура вимагає зберегти пам'ятку архітектури - фабрику тютюну ХІХ століття
14:11:16
На Прикарпатті прокуратура вимагає зберегти пам'ятку архітектури - фабрику тютюну ХІХ століття

Коломийська окружна прокуратура вимагає в одного з приватних акціонерних товариств зберегти об’єкти культурної спадщини місцевого значення – «Адмінбудинок тютюно-ферментаційного заводу» та «Виробничі будинки тютюно-ферментаційного заводу», розташовані у селищі Заболотів, пише КУРС з посиланням на обласну прокуратуру.

Правоохоронці наполягають на збереженні понад 15 корпусів фабрики тютюну ХІХ століття, виконаних у стилі палаців епохи Відродження.

Пам’ятка промислової архітектури у 1991 році перейшла у приватну власність на підставі наказу Фонду державного майна. Однак власник майна не уклав охоронних договорів для її належного утримання, відновлення та збереження. У такий спосіб він порушив Закон України «Про охорону культурної спадщини».

Що відомо про тютюнову фабрику?

Тютюново-сушильна фабрика у селищі Заболотів відкрилась у другій половині ХІХ ст. Понад 15 корпусів фабрики тютюну були виконані у стилі палаців епохи Відродження. Тютюн тут ферментували особливим методом, що значно зменшував шкоду від паління. Крім місцевої сировини, підприємство переробляло імпортний тютюн, що надходив з країн Латинської Америки — Куби, Пуерто-Рико, Бразилії.

На території були розташовані їдальня, котельня, адміністративне приміщення, клуб, будинок для приїжджих, численні гаражі, механічні та столярні цехи, ферментаційні камери – основа заводу, бо саме в них і перероблявся тютюн. Діяв сигарний цех, де крутили сигари, але за радянської влади їх виробництво припинили.

Однак завод продовжував вирощення та обробку тютюну і постачав його на всі підприємства України, які випускали цигарки. На той час це був один із п’яти таких заводів в Україні. Згодом ферментаційно-тютюновий завод перестав функціонувати.


Переглядів: 7 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025