Працівники КП "Пам'ять" передали музею визвольної боротьби Прикарпатського краю великий фотоархів – сотні світлин 1930-1950-х років.
Про це повідомив у мережі директор КП "Пам'ять" Василь Тимків.
"Наша організація часто поповнює музейні колекції предметами, знайденими під час розкопок. Але інколи може порадувати музейників не тільки предметами, що пролежали під землею", – зазначив він.
Так, сьогодні працівники КП "Пам'ять" передели музею визвольної боротьби Прикарпатського краю великий фотоархів – сотні світлин 1930-1950-х років, які в свою чергу погодився передати їх власник – старожил міста Надвірна Адам Атаназійович Бунь.
"З ним ми познайомились як зі свідком комуністичних репресій 1939-1941 років", – додав директор КП "Пам’ять"
Велика частина фотографій може бути частиною тематичної експозиції як документальні свідчення доби, розповів Василь Тимків КУРСу.
"Пану Адаму цьогоріч буде 94 роки. Він тривалий час працював лікарем-рентгенологом, обїздив всю область. А що захоплювався фотографією, то дуже багато і всюди знімав.
Фотоархів, який він нам передав, звісно, у більшості своїй сімейний. Але серед приватних фотографій є чимало, які можуть бути цікавими краєзнавцям. Наприклад, його навчання у 1950-х роках в медінституті. На фото зафіксовані люди, дотичні до українського підпілля", - деталізує Василь Тимків.
Також серед світлин є фото "хлопців", вояків УПА, зроблене в селі Верхній Майдан. Батько пана Адама, нафтовик, допомагав переховувати повстанців.
"Ми в силу специфіки фаху дуже цінуємо тих людей, які цінують домашні архіви. В багатьох випадках, це - скарби", - додає історик. |