Про це йшлося на зустрічі у краєзнавчому музеї Калущини з професором, доктором історичних наук Олегом Малярчуком під назвою "Калушезнавство в історії бойківського краю".
"Калуш унікальний. Це феномен Бандерівського краю. Вже багато зроблено досліджень на підтвердження нової дати першої письмової згадки про місто, а саме 8 січня 1400 року. Для її визнання треба витримати і пройти всі необхідні процедури", — зазначив на зустрічі професор Олег Малярчук.
Нині науковці продовжують працювати над шостим томом наукового збірника "Калуські історичні студії". Планується переклад видань різними мовами світу, адже це один із способів популяризації історичного минулого краю, йдеться в офіційному повідомленні.
Про те, що Калуш набагато старший 1437 року, писав блогер, автор "Легенд Калуша" Ян Чарнецький у січні цього року. На його думку, калушанам варто плекати повагу до власної історії, видатних калушан та їхніх досягнень.
"Вже навіть "Вікіпедія" зазначає першу (поки відому) згадку про Калуш в 1400 році. А калуський офіціоз продовжує торочити про 1437 рік. Шановні краяни чи вам пороблено? Та зайдіть в інтернет-мережу, загугліть «Калуш» будь-якою мовою і прочитайте, що нині є письмові докази існування Калушу принаймні в 1400 році", — йшлося у блозі.
Хоча, на думку уродженця Калуша і дослідника його історії, і ця дата народження — не межа:"Пригадую, як на уроках історії в Калуській СШ №2 нам розповідали, що Калуш є ровесником Львова. Принаймні, всередині ХІІІ сторіччя на цій землі вже мешкали люди. Українці, звісно. Очікуймо нових письмових доказів того, що Калуш є старшим і за 1400 рік". |