Кожна парафія для інформування вірних про години відправ, розміщення оголошень використовує найрізноманітніші засоби. Разом з використанням соціальних мереж дієвими засобами залишаються стаціонарні дошки оголошень (інформатори), які розташовані на будівлях культових споруд або поруч них.
За ініціативою Галицького декана УГКЦ о. Ігора Броновського з метою надання естетичного вигляду інформаторам, забезпечення більшої збереженості стендів, було здійснено оновлення інформатора парафії церкви Різдва Христового (Галич, Майдан Різдва) та встановлення відсутнього інформатора для парафії церкви Мучеників Станиславівських (Галич, вул. Замкова).
Важливо, що для підготовки цих засобів візуального інформування були поєднані зусилля духовенства міста та науковців. До підготовки були залучені співробітники науково – освітнього відділу та відділу охорони культурної спадщини Національного заповідника «Давній Галич» (Андрій Стасюк та Андрій Чемеринський).
За їхньою допомогою було підготовано історичну частину інформаторів. Зокрема, для церкви Мучеників Станиславівських подано інформацію про мучеників за віру – єпископів Симеона Лукача, Івана Слезюка, Григорія Хомишина; для церкви Різдва Христового – інформацію про храм та перелік його душ пастирів у ХІХ – ХХ ст. Також, для останньої підібрано фотографії зовнішнього та внутрішнього вигляду храму починаючи з середини ХІХ ст. до 1969 р. (8 світлин).
Співпраця церкви і науковців у Галичі є постійною – раніше спільними зусиллями створено Музей історії церкви у приміщенні митрополичих палат у Крилосі, у 2017 р. відкрито для загального огляду залишки контрфорсів поруч храму Різдва Христового.
Тепер вірні, а також туристи, відвідуючи храми, зможуть самостійно отримати поруч щоденних оголошень короткі історичні відомості про самі об’єкти та їхню присвяту.
А.Чемеринський |