Субота, 21.12.2024, 18:17:22

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Жовтень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » 2019 » Жовтень » 18 » Науковці Заповідника допомогли підготувати парафіяльні інформатори
10:34:12
Науковці Заповідника допомогли підготувати парафіяльні інформатори
Кожна парафія для інформування вірних про години відправ, розміщення оголошень використовує найрізноманітніші засоби. Разом з використанням соціальних мереж дієвими засобами залишаються стаціонарні дошки оголошень (інформатори), які розташовані на будівлях культових споруд або поруч них.
За ініціативою Галицького декана УГКЦ о. Ігора Броновського з метою надання естетичного вигляду інформаторам, забезпечення більшої збереженості стендів, було здійснено оновлення інформатора парафії церкви Різдва Христового (Галич, Майдан Різдва) та встановлення відсутнього інформатора для парафії церкви Мучеників Станиславівських (Галич, вул. Замкова).
Важливо, що для підготовки цих засобів візуального інформування були поєднані зусилля духовенства міста та науковців. До підготовки були залучені співробітники науково – освітнього відділу та відділу охорони культурної спадщини Національного заповідника «Давній Галич» (Андрій Стасюк та Андрій Чемеринський).
За їхньою допомогою було підготовано історичну частину інформаторів. Зокрема, для церкви Мучеників Станиславівських подано інформацію про мучеників за віру – єпископів Симеона Лукача, Івана Слезюка, Григорія Хомишина; для церкви Різдва Христового – інформацію про храм та перелік його душ пастирів у ХІХ – ХХ ст. Також, для останньої підібрано фотографії зовнішнього та внутрішнього вигляду храму починаючи з середини ХІХ ст. до 1969 р. (8 світлин).
 
 
 
 
 
Співпраця церкви і науковців у Галичі є постійною – раніше спільними зусиллями створено Музей історії церкви у приміщенні митрополичих палат у Крилосі, у 2017 р. відкрито для загального огляду залишки контрфорсів поруч храму Різдва Христового.
Тепер вірні, а також туристи, відвідуючи храми, зможуть самостійно отримати поруч щоденних оголошень короткі історичні відомості про самі об’єкти та їхню присвяту.
А.Чемеринський

Переглядів: 341 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024