Субота, 23.11.2024, 15:57:17

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Архів новин
Головна » 2013 » Квітень » 1 » Олекса Гірник. Пам’ять через 101 рік
08:56:01
Олекса Гірник. Пам’ять через 101 рік
28 березня минула 101-а річниця з дня народження Героя України Олекси Гірника. З нагоди цієї дати у Калуші була презентована мобільна банерна експозиція, присвячена нашому землякові. Презентація відбулася у Калуші, за присутності, зокрема, великої кількості молоді. Адже саме на вихованні молоді наразі робить ставку Фундація імені Олекси Гірника.
Експозиція складається із п’яти банерів, розповідає про життя, заслання, самоспалення, вшанування пам’яті та родину Героя України. Її виготовили науковці Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери, коштом благодійної Фундації імені Олекси Гірника. До речі, саме на об’єктивність висвітлення життя і діяльності Героя України претендували автори задуму. Адже середній вік працівників музею — 30 років. Саме від молодих людей сподівалися на зважений підхід до висвітлення. Композиція містить світлини Олекси Гірника і фото документів, пов’язаних із його засланнями, та, зокрема, із розслідуванням його самоспалення. Під час презентації матеріалів присутні могли ознайомитися із друкованими матеріалами про Героя України, копіями листівок, які він сам писав у підсобному приміщенні біля свого будинку, а потім власноруч же розкидав на Чернечій горі перед тим, як вчинити самоспалення. На огляд виставлені і лист про посмертне присвоєння Степанові Бандері звання Героя України, Орден держави і Зірка Героя, якими нагороджують під час присвоєння цього звання, а також — пам’ятний знак про посмертне нагородження званням Почесного громадянина Калуша.
Нагадаємо, Олекса Гірник здійснив акт самоспалення на Чернечій горі у Каневі у ніч на 22 січня 1978 року.
— Є різні трактування вчинку Олекси Гірника. Певний час священики деяких християнських конфесій відмовлялися відправляти на місці самоспалення панахиди, вважаючи вчинок самогубством. Проте, Євген Гірник був похований за християнським обрядом священиком УГКЦ о. Михайлом Петрашем, братом матері, який трактував цей вчинок як смерть на полі бою. Батько вчинив цей учинок обдумано, він готувався до нього. За віком він міг би дожити до проголошення Незалежності України. Проте, чи настав би той день, якби не такі, як він, — презентував експозицію син Героя України Євген Гірник. — Вчинок батька має бути не прикладом для самоспалення, а прикладом любові.
Експозиція торік уже об’їхала чи не всі області України — у рамках святкування 100-річчя з дня народження Олекси Гірника. Нині її подарували історико-краєзнавчому музею Калущини.
Фундація імені Олекси Гірника планує активно працювати з молоддю. Зокрема, голова Фундації Євген Гірник повідомив про намір змінити формат чемпіонату із шахів пам’яті Героя України Олекси Гірника, який 5 квітня вже в одинадцяте відкриється у нашому місті.
— Колись шахи у Калуші були популярними. Тепер зацікавленість до цього спорту серед молоді помалу занепадає. Тож, ми маємо намір дещо змінити формат турніру пам’яті Олекси Гірника, адже наразі він, фактично, повторює формат шахового турніру ім. Степана Бандери. Ми плануємо зробити цей турнір для школярів шкіл міста і району, — каже Олекса Гірник.
Присутні на презентації — переважно, школярі загальноосвітніх закладів міста. У Калуші, принаймні, два навчальні заклади ведуть активну пошукову діяльність, готуючи наукові роботи про життя та вплив Олекси Гірника: ЗОШ №7 та Калуська гімназія. Провадить активну наукову роботу і Голинська ЗОШ. Тому презентаційні матеріали банерної колекції, ймовірно, будуть подаровані і цим навчальним закладам.
Юлія Баліцька, журналіст

Переглядів: 606 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024