Середа, 11.12.2024, 23:05:41

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
 
Архів новин
Головна » 2020 » Лютий » 11 » Помер почесний професор ПНУ, знавець Гуцульщини Петро Лосюк
13:29:04
Помер почесний професор ПНУ, знавець Гуцульщини Петро Лосюк
На Косівщині на 84-му році життя помер Петро Лосюк, кандидат педагогічних наук, який понад 50 років очолював школу у Яворові.
Поховають Петра Лосюка сьогодні у рідному селі.
Петро Лосюк мав звання Народного вчителя України, все життя працював у галузі краєзнавства та історії Гуцульщини.
Зі здобуттям Україною незалежності Петро Лосюк взявся наповнювати сформульовану ним же концепцію реґіональної «Гуцульської школи» ‒ організував випуск однойменного журналу (впродовж 1994 ‒ 2000 рр. вийшло 10 номерів), а згодом ‒ серію книг «Бібліотека гуцульської школи», започатковану збірником “Плай”.
 
Довідково: Лосюк Петро Васильович – член-кореспондент Національної академії наук України, кандидат педагогічних наук, Заслужений вчитель України та Народний учитель України, лауреат Всеукраїнської премії імені В. І. Вернадського, почесний професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (з 2016 року).
Народився Петро Васильович 4 березня 1936 року в с. Яворові Косівського району Івано-Франківської області. З відзнакою закінчив фізико-математичний факультет Івано-Франківського державного педагогічного інституту (1962). У 1963 році став директором Яворівської школи. У 1974 році у Москві захистив кандидатську дисертацію на тему: «Моральне виховання старшокласників у процесі оволодіння народним декоративно-прикладним мистецтвом».
У 1994 році обраний членом-кореспондентом Академії педагогічних наук України, делегатом 4-го республіканського з’їзду вчителів 1977 року і 2-го Всеукраїнського з’їзду працівників освіти і науки 2001 року.
Відомий в Україні і за її межами фахівець у галузі виховання дітей та учнівської молоді засобами народного мистецтва, знаний педагог-практик, очолював науково-дослідну лабораторію «Гуцульська етнопедагогіка і гуцульщинознавство» Національної академії педагогічних наук України на базі Яворівської загальноосвітньої школи та навчальних закладів Косівського району.
Автор понад 65 наукових праць, зокрема: «Декоративно-прикладне мистецтво в школі», «Гуцульська школа», «Гуцульщинознавство в українській національній школі», «Хрестоматія з гуцульщинознавства», «Школа здібностей», «Творчість юних», «Моя Гуцульщина» та інші.
Нагороджений медаллю А. С. Макаренка, нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «Відмінник України», медаллю НАНП України «Ушинський К. Д.» та «Григорій Сковорода».
У 2011 році за високі трудові досягнення Петро Васильович отримав почесну нагороду Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота фортуна» – медаль «20 років Незалежності України».

Переглядів: 249 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024