Субота, 26.04.2025, 11:01:09

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Лютий 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
 
Архів новин
Головна » 2025 » Лютий » 9 » Про минувшину – по-сучасному. В обласному центрі презентували модерний підручник з історії Івано-Франківська
15:16:29
Про минувшину – по-сучасному. В обласному центрі презентували модерний підручник з історії Івано-Франківська

З наступного навчального року в ліцеях Івано-Франківська планують запровадити новий факультативний краєзнавчий спецкурс, на якому учні 8–9 класів вивчатимуть історію рідного краю. Одним із перших кроків до впровадження цієї ідеї в життя стала презентація підручника «Івано-Франківськ: сторінки історії». Особливість видання у тому, що воно сучасне та креативне. Підручник проілюстровано чорно-білими коміксами, які можна розфарбовувати. Також його доповнюють QR-коди. Це, безперечно, робить видання ближчим до цільової аудиторії – учнів. Початковий наклад книжки – 1 000 примірників.

За словами директорки департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради Вікторії Дротянко, ідея створення підручника, який охопив би історію Івано-Франківська, витала в повітрі декілька років. «Ми зібрали чимало фахівців, які впродовж пів року працювали над цим посібником, щоб зрозумілою мовою розповісти дітям про часи створення міста, про нього самого та його історію, – коментує вона. – Цей підручник підійде як для учнів-франківців, так і для новоприбулих – внутрішньо переміщених осіб, які живуть у Івано-Франківську і хочуть ознайомитися з його історією, для діток, які виїхали за кордон, щоб вони знали, що розповідати про своє рідне місто у новому середовищі. Власне, маємо багато літератури про Івано-Франківськ, але вона більше розрахована на дорослого читача й не адаптована для дітей».

Над книжкою працювала команда з 12 авторів. Це вчителі історії, науковці, журналісти, краєзнавці. Ілюстрації до видання створили не професійні художники, а учні та студенти, що робить його ближчим до підлітків. Посібник містить 35 розділів, які збігаються з темами уроків. Отже, викладачеві буде зручно з ним працювати. «Особливість у тому, що це авторський підручник. Тексти дещо відрізняються між собою, бо автори мали академічну свободу й показували свій погляд. Що ж до ілюстрацій, то вони є до кожного розділу, і їх виконано у формі коміксів, щоб зацікавити дітей. Там зібрано головні факти історії нашого міста – від заснування й досі», – інформує упорядник видання Ігор Антонюк.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків наголосив на важливості виходу посібника «Івано-Франківськ: сторінки історії». Він зауважив, що це не монографія з історичними фактами та великою кількістю покликань на джерела, а книжка, зрозуміла й цікава для старшокласників. Він також повідомив, що наступне видання підручника зазнає певних коректив та доповнень.

За словами одного зі співавторів посібника – кандидата історичних наук Андрія Стасюка, літопис будь-якої країни розпочинається з маленьких історій. І саме історія кожних області, міста, села, вулиці в Україні є частиною загальної історії нашого народу та держави.

– У локальній історії, як в історії одного міста, зберігається весь пласт минувшини України, – додає І. Антонюк. – Ми бачимо, що Станиславів (Івано-Франківськ) був важливим для українських земель, його пам’ятки мають всеукраїнське значення, як і діяльність видатних осіб, які тут народилися й залишили свій слід в українській історії. Про це потрібно розповідати молодому поколінню, щоби наша молодь надихалася їхніми життєписами й знала, що Івано-Франківськ із часів свого заснування – це багатокультурне місто з глибокою європейською історією…

Наразі працюємо над отриманням для підручника відповідного грифу Міністерства освіти і науки. Також спільно з науковцями ПНУ ім. В. Стефаника працюють над затвердженням навчальної програми до краєзнавчого курсу про Івано-Франківськ. «Є типові навчальні плани, затверджені профільним міністерством, виділено певну кількість годин на факультативні курси та курси за вибором, тож ми можемо впроваджувати вивчення історії Івано-Франківська на них чи навіть на уроках історії України як додатковий матеріал», – зауважила директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Златослава Касіян.

Ольга Мончук, "Галичина"


Переглядів: 13 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025