Неділя, 24.11.2024, 00:14:12

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
 
Архів новин
Головна » 2021 » Квітень » 25 » Ретро-новина: Гуцульське мистецтво у Франції
17:44:26
Ретро-новина: Гуцульське мистецтво у Франції

У 1928 році за ініціативи історика Чеслава Хованця була створена комісія, яка мала на меті відкриття регіонального Покутського музею в Станиславові – пише “Західний кур’єр”

Музей мав служити для зберігання та експонування пам’яток, пов’язаних із природою, історією і побутом Станиславова, а також усього краю. На початку грудня 1929 року для музею зібрали експонати, багато з яких були подаровані мешканцями міста й емігрантами з різних європейських країн.

Загалом у новоствореному музеї діяли такі експозиції: геологічна, флори і фауни, палеонтологічна, етнографічна, доісторична, народного побуту, історичних пам’яток, зброї та художнього мистецтва. Мало кому відомо, що експонати станиславівського Покутського музею демонструвалися й в інших країнах, зокрема у Франції.

У 1933 році пані Роза Баллі, секретар Товариства друзів Польщі у Парижі, надіслала лист до тодішнього станиславівського воєводи Зиґмунта Ягодзінського. В листі вона запропонувала влаштувати в Парижі виставку гуцульського мистецтва і попросила надіслати для неї відповідні експонати.

У липні того року Товариство друзів Польщі у Франції відзначало дні Гуцульщини, у межах яких і планувалося провести виставку. На прохання воєводи музей вислав експонати до Франції. Як повідомляла згодом пані Баллі, виставка гуцульського мистецтва мала великий успіх і викликала справжній захват не лише серед емігрантів, а й серед французів.

У той час музей займав три тісні кімнатки у Міській касі ощадності (тепер вул. Мазепи, 14), а його хранителем був пан Капроцький. У пресі з’являлися повідом­лення про те, що міська влада планувала перенести музей до відновленої ратуші, але станом на 1937 рік цю обіцянку все ще не було виконано.

Газета «Хвиля» від 12 липня 1933 р. і газета «Молодий краєзнавець» за квітень-вересень 1937 р.
Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 174 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024