Сьогодні КП «Простір Інноваційних Креацій «Палац» підписав Меморандум про співпрацю із Центром польської культури та європейського діалогу.
Йдеться про постійну роботу в сфері розвитку культури, науки і бізнесу, повідомляє Фіртка із посиланням на прес-службу міського голови.
У палаці повинні відбуватися заходи, які несуть інновацію та всілякі креативні речі. Але спочатку беруться вирішувати нагальні проблеми, в тому числі й з матеріальною базою.
Обстеження показали, що частина приміщень – в аварійному стані. Тому першим етапом передбачили комплекс протиаварійних робіт. Проекти на ці роботи виготовили у 2018. Тож вже цього року розпочнеться порятунок Палацу.
Не приховують, що готові заручитись підтримкою іноземних партнерів, адже роботи дуже копіткі та витратні.
«Ми стаємо першими з кола міжнародних партнерів Палацу. Це формальне узаконення наших стосунків, і практична співпраця буде активною. Підтримуватимемо «палацову родину» на початках в пошуках архівної інформації про Палац, про Потоцьких на території Польщі. А коли завершаться дослідження та протиаварійні заходи, готуємось разом організовувати мистецькі події, щоб зробити тут культурний центр міста», – зауважила директорка Центру польської культури та європейського діалогу Марія Осідач.
У свою чергу міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків нагадав, що повернення Палацу громаді міста було непростим.
«Про це багато говорили, а у мене і моєї команди вистачило волі нарешті зробити такий крок. Це серце міста і воно не має бути зачиненим для людей. Та перед тим, щоб Палац запрацював на повну, на нас чекає багато тяжкої роботи. І я радий, що польські партнери нас підтримають у цьому. Адже не секрет, що сам Станіслав Потоцький був поляком», – підкреслив міський голова. |