Четвер, 21.11.2024, 11:05:22

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Архів новин
Головна » 2011 » Липень » 17 » Швейк «знав» про Галич
11:24:44
Швейк «знав» про Галич
Мабуть, кожен з нас, якщо не читав книгу Ярослава Гашека «Пригоди бравого вояка Швейка», то міг дивитися комедійний фільм про його головного актора. Швейк є сатиричним персонажем, якого придумав автор роману, при цьому в історіях про нього частково подав окремі факти зі свого життя.З роману довідуємося, що піхотинець 91 – го цісарсько-королівського полку у Чеських Будейовицях Йозеф Швейк «знав» про тогочасне місто Галич, яке було тоді на території його тогочасної великої батьківщини: Австро-Угорської імперії.

У романі Галич згадується у двох випадках, які відносяться до перебування чеського вояка у російському полоні. Перший епізод є спілкуванням Швейка зі своїм побратимом по недолі – Мареком. У ньому розповідається про те, як транспорт з військовополоненими австрійцями у 1917 р. зупинявся на різноманітних залізничних станціях, і тоді герой твору, який повертався з полону, хотів смачно перекусити і випити. Останнє не вдавалося, оскільки Російська імперія у часі війни заборонила виробництво горівки. Піхотинець Швейк з жалем мусів сказати: «…Я не повезу в Прагу ні копійки. Все, що не проїмо в Росії, проп’ємо у корчмі в Галичі…».

Зараз важко собі уявити, де Швейк у Галичі хотів залишити власні грошики – на той час в місті був ресторан на залізничному вокзалі, заїзди Фаденгехта і Леоновича, їдальні Левицького та Корженьовського. А можливо, він мав стільки грошей щоб обійти всі заклади?

У другому епізоді оповідається про те, як Швейк ідучи в колоні військовополонених слухав оповідь побратима по зброї Марека. Той оповідав про те, що вичитав у газеті «Чехословак» - поміж іншим, про захоплення Галича російськими військами в часі Брусиловського прориву (1916).


Цікаво, що про тогочасні «друге» та «третє» міста Галичини у творі практично не згадується – про Станиславів повідомлення відсутні, проте є згадка про вояка-поляка з Коломиї…

А.Чемеринський


Переглядів: 740 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024