До 90-ї річниці створення ОУН в Центрі патріотичного виховання молоді імені Степана Бандери обласного центру відбулася презентація книги Єлизавети Киселюк-Андрійків та Людмили Трачук «Осяяні вічністю».
У книзі йдеться про мужніх борців за українську незалежність. Це були учасники українського підпілля, єдині, хто захищав свій народ в роки жорстокого протистояння окупаційним режимам. Нариси про нескорених створені на основі розповідей родичів, інформують «Вікна».
У цій книзі розповідається про близьких родичів Лідії Романівни Іваницької, першого директора музею-оселі родини Івана Франка в Підгірках: рідного брат батька — Мирослава Штуняка та хрещеного — Володимира Хроменка. Обоє були катовані та знищені фашистами за участь в ОУН-УПА 1943-1944 років. Розповідь ілюструється цікавими світлинами, більшість з яких — із особистого родинного архіву Лідії Романівни.
Стаття «Лиш згорточок старого полотна – і вишите моє життя на ньому» розповідає про мешканця Калуша Володимира Кіцу. Володимир Теодорович Кіца — ветлікар за фахом, з 1939 року проживав у Калуші. Займав посаду головного повітового ветеринарного лікаря при маслозаводі. Був високоосвіченим фахівцем своєї справи, написав докторську дисертацію, яку не судилося захистити. 28 листопада 1943 року Володимир Кіца був розстріляний німцями в селищі Ворохта за участь в ОУН.
Науковий співробітник музею-оселі родини Івана Франка Наталія Мельник, за дорученням авторів, передала книги Єлизавети Киселюк-Андрійків та Людмили Трачук «Осяяні вічністю» до Калуської центральної бібліотеки імені Тараса Шевченка директору Наталії Воробець та старшому науковому співробітнику краєзнавчого музею Калущини Івану Тиміву. |