Субота, 27.07.2024, 05:58:53

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Грудень » 13 » Традиція "В'язання Василів" на Рогатинщині може стати об'єктом нематеріальної культурної спадщини
17:39:55
Традиція "В'язання Василів" на Рогатинщині може стати об'єктом нематеріальної культурної спадщини

В Івано-Франківській області науковці вважають, що різдвяна традиція "в'язати Василів", яка існує в селі Липівка Рогатинського району, може увійти до національного реєстру об’єктів нематеріальної культурної спадщини.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила завідувач фольклорного відділу Івано-Франківського обласного науково-методичного Центру туризму та культури Стефанія Капустинська.

"Ми вважаємо, що традиція віншування (вітання, – ред.) Василів, яка існує в селі Липівка Рогатинського району, а це на Опіллі, може увійти до національного реєстру об’єктів нематеріальної культурної спадщини. У селі Липівка існує дуже цікавий, своєрідний і самобутній обряд. Це є жива традиція, бо й досі дівчата ходять "в'язати Василів", як казали колись", – зазначила Капустинська.

За її словами, на свято Василія Великого дівчата у Липівці виплітають спеціальний грегор (вінок, – ред.) з гілок сосни і перев’язують ними чоловіків на ім’я Василь, ніби рушниками, через плече. Потім надівають на чоловіків каракулеві шапки, заквітчані також сосною та колосочками, й вручають їм Різдвяну Зірку, водночас гарно віншуючи Василя у колі. Опісля всі разом йдуть колядувати.

Відомо, що свято Василя Великого відзначають 14 січня. Це одне з найбільших релігійних свят Різдвяного циклу. Традиційно після Служби Божої у цей день посівальники засипають зерном біля хати рідних та знайомих, вітаючи їх зі святом Василія та Старим Новим роком. Вважають, що у цей день до хати першим має зайти чоловік, щоб у родині увесь рік було добре.


Переглядів: 313 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024