При будівництві чи відновленні архітектурних пам’яток нашого міста не раз траплялися нещасливі випадки, часом навіть зі смертельним результатом – пише “Західний кур’єр”.
При будівництві пасажу Гартенберґів покалічилося двоє людей. В кінці грудня 1904 року тесля Петро Хмельовський, що працював на будові пасажу, заради забави вліз на стовп риштування і спробував покататися на тросі, що був на ньому закріплений. Унаслідок чого впав з висоти 5 м і отримав серйозні травми. Про подробиці другого нещасливого випадку преса не повідомляє.
У 1927 році відбулася реставрація будівлі товариства «Сокіл» (тепер площа Міцкевича, 2), збудованої в 1895 році. Будинок сильно постраждав під час пожежі. Шкоду оцінили у 200 тис. польських злотих, які виплатило страхове товариство. Як повідомляла преса, під час реставраційних робіт сталося аж два нещасливих випадки, в результаті яких один робітник сильно травмувався, а другий загинув.
Не обійшлося без пригод і під час будівництва четвертої ратуші Станиславова, яке розпочалося в 1929 році. У жовтні 1930 року на будівництві працював робітник Францішек Барановський, у чиї обов’язки входило обслуговування та запуск мобільної бетономішалки. У певний момент робітник виконував якісь роботи поблизу бетономішалки, яка в той час не була в русі. Але раптом з невідомої причини бетономішалка рушила і переїхала Барановського. Важка машина практично розчавила нещасного робітника. Його ще встигли доправити живим до лікарні, але невдовзі після прибуття він помер. Міська влада ініціювала розслідування причин цього трагічного випадку.
Газета «Кур’єр станиславівський» від 25 грудня 1904 р. і газета «Хвиля» від 1 листопада 1930 р.
Підготувала Олена БУЧИК |