Вівторок, 22.04.2025, 22:14:41

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Лютий 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
 
Архів новин
Головна » 2025 » Лютий » 14 » У Голині вберегли від руйнування пам’ятку архітектури місцевого значення — сторічну церкву
12:33:53
У Голині вберегли від руйнування пам’ятку архітектури місцевого значення — сторічну церкву

У найбільшому селі Калуської громади завершили реставрацію власними силами старої церкви Покрови Пресвятої Богородиці — замінили опорні балки та перекрили дах. Оновлення фасаду, кажуть голиняни, поки що не на часі.

Про це 9 лютого під час проповіді після Святої літургії зазначив отець-декан Анатолій Козак.

«З Божою поміччю ми закінчили роботи по збереженню храму. 2023 року виконали внутрішні роботи, зокрема, заміну опорних балок. А у жовтні 2024 почали й тепер завершили перекриття даху, щоб не затікало все. Дякуємо косівським майстрам, що взялись за цю роботу, адже вона була доволі об’ємною та важкою. Дякуємо власникам будинку, що надали їм житло, а також жінкам, які годували робітників. Звісно, потрібно і фасад оновити, але зараз це не на часі», — повідомив священник.

Фактично заміна 600 квадратних метрів покрівлі тривала близько трьох місяців, адже під час новорічно-різдвяних свят майстри їздили додому.

Також отець-декан Анатолій Козак розповів, що паралельно голиняни працюють над доведенням до ладу дзвіниці нового храму. Днями тут поставили металеві сходи до четвертого поверху, адже досі були тимчасові — дерев’яні. Зараз буде зручніше добратися до дзвону, щоб запросити на службу Божу чи повідомити про померлого.

Як повідомляли «Вікна», стара церква Покрови Пресвятої Богородиці має понад сто років. Вона є пам’яткою архітектури місцевого значення. Упродовж останніх майже десяти років храм перебуває в аварійному стані. І попри те, що у новій правлять уже шостий рік, стару святиню вирішили зберегти.

«Нову церкву будували дуже довго — десь до 20 років, а стара в той час руйнувалася. В останні роки, коли під час відправи падав не сильний дощ, то текло по стінах, а коли інтенсивний — доводилося підкладати відра та мидниці, бо на підлозі утворювались калюжі. Тому її аварійний стан став небезпечним для всіх, хто перебував всередині», — розповідав у жовтні 2024 року старший брат церкви Іван Мазурик.

Голиняни взялися за ці роботи на свій страх та ризик, адже місцева влада нічим не могла допомогти, а дозволити храму просто зруйнуватись — не могли. Тоді громадою акумулювали гроші, а борг розміром 600 тисяч гривень частково вдалося оплатити із коляди.


Переглядів: 17 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025