Під час копання траншеї під теплотрасу до музею «Калуська в’язниця» комунальники натрапили на підземну цегляну кладку на глибині близько метра.
Траншею риють на території позаду гаражів Калуської РДА. Зазвичай, у ході виконання земельних робіт на будівництвах на такі речі ніхто не звертає особливої уваги. Проте за роботами спостерігали працівники музею, а відтак – зацікавилися незвичною формою цегли, яка випала з ковша екскаватора, інформують "Вікна".
Знахідку прокоментував старший науковий співробітник музею «Калуська в’язниця» Богдан Яневич:
"Цеглина дійсно цікава: плоска, широка і довга. Це дозволяє зробити припущення, що робітники натрапили на залишки будинку підстарости, який, згідно із кадастровою картою 1840-ого року, був розташований саме на тому місці".
Поряд з цим у траншеї знайшли фрагменти кераміки, а також осколок пляшки прямокутної прозорої пляшки та пляшки із темно-червоного скла з трьома початковими буквами ВRO, найімовірніше, з-під калуського пива.
Науковий співробітник музею Олег Відливаний не впевнений, чи музейники зможуть більш детально дослідити це місце: "Не знаю, чи нам вдасться трохи більше дослідити це місце, бо комунальники кажуть, що теплотрасу потрібно будувати вже, поки погода". |