На Прикарпатті у місті Коломия відкриють виставку “Одяг, люди і мистецтво”, на якій представлять давнє вбрання з чотирьох сіл Гуцульщини.
Про це повідомляє Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття в Facebook.
“Виставка “Одяг, люди і мистецтво” представить народний стрій косівського передмістя як цікаве та самобутнє явище в історії української моди. Експозиція присвячена традиції народного вбрання чотирьох сіл східного передмістя Косова 1930-1950-х років. Представлені не тільки музейні експонати та твори з приватних колекцій, а й унікальні світлини з родинних альбомів корінних мешканців сіл Вербовець, Старий Косів, Смодна і Черганівка”, – йдеться в повідомленні.
Експозицію готували впродовж 6 місяців в межах участі в міжрегіональному проекті, який став переможцем конкурсу ініціатив карпатських громад Асоціації “Єврорегіон Карпати-Україна”. Виставку відкриють у приміщенні Музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття 1 березня, а з її експонатами зможуть ознайомитися навіть люди з обмеженими можливостями.
“Це перша в Україні етнографічна виставка з анотаціями шрифтом Брайля і з тактильними зразками – розробка фахівця з тифлоадаптації Кіри Степанович, старшого наукового співробітника Педагогічного музею України (м. Київ)”, – повідомили в музеї.
Відомо, що під час відкриття виставки відбудеться показ сучасного одягу від майстринь художнього ткацтва з села Вербовця – Ганни Крижанівської та Зоряни Господарюк, які створюють ткані сорочки та сукні, інтерпретуючи традиційні сорочки-рукавівки косівського передмістя. |