Четвер, 03.07.2025, 13:00:17

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » 2025 » Липень » 2 » У Косові створять інтерактивний музейний простір
08:29:57
У Косові створять інтерактивний музейний простір

У Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини облаштують інтерактивний освітній простір з сучасним обладнанням, ігровим наповненням та тактильними елементами. Атракцію створять у залі, присвяченому художній обробці дерева на Гуцульщині, пише КУРС.

Реалізують ініціативу за підтримки Українського культурного фонду та Благодійного фонду МХП – громади в межах програми «Культура. Регіони».

Презентацію старту Проєкту організували у Косівському музеї Гуцульщини. Захід зібрав місцевих мешканців, майстрів, представників влади та культури. Про задум та етапи втілення розповіла завідувачка музею Вікторія Яремин.

Заявку на конкурс подала Косівська міська рада спільно з Національним музеєм народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського. Проєкт посів сьоме місце серед понад 170 конкурсантів.

«Майбутнє нашої громади тісно пов’язане з розвитком туризму, – наголосив у своєму виступі міський голова Юрій Плосконос. – Ми бачимо потенційного туриста як такого, що цікавиться питаннями етнографії, культури, історії. Тому що збережені ремесла, спадщина, традиції – це унікальні надбання Косівської громади. Це наша окрема ніша у конкурентному середовищі туризму. Галузь етнотуризму неможливо уявити без музеїв. Тож розвиток Косівського музею Гуцульщини, приведення його та інших музеїв у відповідність до вимог сучасної музейної галузі є важливим для косівської громади».

За словами генеральної директорки Національного музею Гуцульщини та Покуття Ярослави Ткачук, перемога у грантовому конкурсі стала прикладом ефективного партнерства органів місцевого самоврядування з музейниками. Вона підкреслила, що оновлення музею – це потреба часу, яка принесе користь як громаді, так і всьому регіону.

Розробка концепції інтерактивного простору розпочалася ще у 2021 році. В основі – досвід провідних європейських музеїв та рекомендації Міжнародної ради музеїв (ICOM). Головна ідея – поетапне перетворення експозиції в інтерактивний освітній простір з частковою адаптацією для незрячих відвідувачів.

Як розповіла Вікторія Яремин, передбачається не просто оновлення інтер’єру та вітрин, а створення сучасного освітнього простору, в якому традиції місцевих ремесел заговорять мовою новітніх технологій. Також завідувачка музею додає, що такий підхід вже показав свою ефективність у створеному раніше інтерактивному Залі історії косівської кераміки, який діє в музеї.

Понад 100 цінних експонатів – декоративні речі, предмети побуту, інкрустації та унікальні зразки боднарства – розмістять у нових функціональних вітринах із підсвіткою. Частину експозиції присвятять творчості сучасних гуцульських майстрів. Серед них – митці, які працюють у традиційних техніках, а також новатори.

Окрема увага – доступність для людей з порушенням зору. Частини експозиції доповнять тактильними зразками, написами шрифтом Брайля та адаптованими аудіоматеріалами. До процесу залучили фахівців з тифлоадаптації та людей із досвідом користування такими музейними просторами.

Мета проєкту – не лише зберегти, а й переосмислити роль ремісничих традицій у формуванні ідентичності регіону. Головний акцент – на гуцульському дереворізьбленні та боднарстві. Обидва ремесла включені до Переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. У перспективі – внесення їх до списку спадщини ЮНЕСКО.

Інтерактивна експозиція, що з’явиться у Косівському музеї вже наприкінці цього року, – це новий формат пізнання спадщини Гуцульщини та  інвестиція в майбутнє: через інновації – до глибшого розуміння традиції. А також дієвий крок до того, щоб зробити музей доступним, відкритим та цікавим для кожного відвідувача.


Переглядів: 3 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025