Після заходу сонця в темних залах Музею з’явився таємничий портрет, було чутно голоси, спів та звуки дримби. Так, днями косівські співробітники Музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини відзначали всесвітню акцію «Ніч у музеї». Подію в Косові організовують вже втретє. Цьогоріч зали ледве вміщували бажаючих відвідати музей уночі, пише “Репортер“.
Гостей музею зустрічала легендарна Чукутиха з гуцульськими жартівливими співанками. Відвідувачі дізналися про цікаві факти з життя літньої жінки зі знаменитої світлини Миколи Сеньковського.
Несподіванкою для учасників дійства стала презентація незвичайного експонату, що зберігається у сховищах Музею ще з дня його заснування. Музейники представили глядачам таємничий портрет, який в радянський перебував під негласною забороною, через прізвище портретованого.
На картині зображено чоловіка з вусами в гуцульському вбранні. Деякі гості музею впізнали в ньому Володимира Шухевича – автора знаменитого п’ятитомника «Гуцульщина», відомого дослідника культури і побуту гуцулів, діда генерала УПА Романа Шухевича.
Співробітники Музею підготували для відвідувачів цікаві гуцульські загадки, записані Шухевичем в одній з експедицій та конкурс «Загадкові артефакти». Гостям свята пропонували відгадати призначення гуцульських предметів побуту. За правильні – подарунки на згадку.
Під звуки громовиць екскурсанти поринули у світ народних вірувань мешканців Карпат – дізналися легенду про створення граду, побачили гуцула – Градівника та обряд замовляння хмар.
Запам’яталися учасникам «Ночі в музеї» і мелодії на дримбі та сопілці та частування карпатським чаєм.
«Ніч музеїв»- міжнародна акція до Дня музеїв, яка дозволяє оглянути музейні експозиції та взяти участь у різноманітних заходах вночі. У цю ніч більшість музеїв Європи відкриті для відвідувачів після заходу сонця, а деякі, навіть, до ранку. Основна мета акції – показати потенціал сучасних музеїв та залучити до них молодь. |