22 жовтня 2019 р. в Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич», в рамках заходів до 25-ої річниці з часу створення установи, відбувся науково – практичний семінар «Галич у світлі досліджень Івано-Франківського зводу пам’яток історії та культури».
У семінарі прийняли участь співробітники відділу охорони культурної спадщини, науково – освітнього відділу, інформаційно – видавничого відділу та сектору охорони природи та відтворення історичних ландшафтів.
Відкрив захід вступним словом завідувач науково – освітнього відділу Андрій Стасюк. Своїм досвідом роботи поділилися два співавтори пілотного видання «Звід пам’яток Івано-Франківської області. Місто Галич». Для візуального сприйняття і розуміння проблематики учасниками заходу було представлено електронну версію праці.
З повідомленням на тему «Енциклопедичне видання Звід пам’яток історії та культури. Галич» - особливості та значення проведеної роботи» виступив старший науковий співробітник відділу охорони культурної спадщини Андрій Чемеринський. У виступі повідомлено про роботу всеукраїнського Зводу пам’яток історії та культури та про специфіку досліджень в Івано-Франківській області. Дано загальну характеристику проробленої роботи над підготовкою енциклопедичних довідок про місто Галич; акцентовано увагу на об’єктах, які вперше вводяться в науковий обіг; проінформовано про особистий вклад авторського колективу.
Молодший науковий співробітник відділу охорони культурної спадщини Володимир Козелківський у повідомленні «Підготовка видання на прикладі одного об’єкта історії / архітектури» розповів про методику власної роботи над підготовкою довідок – зокрема, роботу з архівними джерелами, здійснення фотофіксації об’єктів, описів екстер’єрів та інтер’єрів, проведення обмірів та ін.
Підсумок роботи семінару підвів заступник генерального директора з пам’яткоохоронної роботи Володимир Дідух. Він наголосив на важливості зібраних даних для узагальнення інформації про пам’ятки, потребі подібних видань.
Під час обговорення, науковці заповідника висловили думку, що подібні проекти можуть бути дуже корисними для роботи під час проведення екскурсій та практичної популяризації історії міста.
А.Чемеринський |