Неділя, 19.05.2024, 19:57:09

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Лютий » 8 » В Івано-Франківську презентували книгу авторства французького дослідника Алена Безансона «Свята Русь»
14:47:17
В Івано-Франківську презентували книгу авторства французького дослідника Алена Безансона «Свята Русь»

6 лютого в обласній науковій бібліотеці ім. І.Франка презентували переклад книги французького історика, професора Вищої школи соціальних наук Алена Безансона «Свята Русь».

Ініціатором та модератором презентації став доктор філософських наук, професор Дмитро Дзвінчук.

Презентував книгу перекладач, громадський діяч, експерт з мовних питань, заступник голови Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя при Міністерстві культури України, уродженець Прикарпаття Тарас Марусик.

Він детально розповів про свою перекладацьку діяльність, співпрацю з французьким істориком Аленом Безансоном щодо популяризації його дослідницьких праць українською, роль французьких істориків в популяризації української історії в світі.

За словами Тараса Марусика, «Свята Русь» – це історико-філософська праця, в якій автор аналізує пропагандистські методи російської держави в різні історичні епохи, зокрема при Радянському Союзі. Ця книга стала особливо актуальною сьогодні в час російсько-української війни, гібридної війни проти України. Окремі положення книги викликали жваву дискусію серед учасників презентації – науковців, істориків, перекладачів, громадських активістів, студентської молоді.

Тарас Марусик наголошував на ролі книжки в становленні ідеології держави, необхідності проведення заходів з популяризації україномовних видань.

Модератор зустрічі Дмитро Дзвінчук зауважив, що Алену Безансону у своїй роботі вдалось показати всю брехню і пропаганду Росії. «Сьогодні ми не знаємо, яким чином нас оцінює і сприймає західний світ. Він, в основному послуговується стереотипами, які нав’язує російська пропаганда. Але Безансон якраз зумів показати, що у всі часи свого існування Росія завжди послуговувалася брехнею. Вона могла маскуватися під напівправду, під різні фейкові інформації, але це завжди була, як правило, пропогандистська брехня».

Своєю чергою, начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Володимир Джигіта зазначив, що заходами регіональної цільової програми підтримки книговидання, яка діє в області, передбачено видання перекладної та історико-патріотичної літератури, проведення книжкових форумів та різноманітних заходів із популяризації книги та читання. Тому такі зустрічі, на яких жителі Івано-Франківщини можуть ознайомитися з працями зарубіжних науковців, їхнім баченням шляхів становлення нашої держави, є надзвичайно важливими.

Завершилася зустріч автограф-сесією Тараса Марусика, де всі охочі могли придбати книгу з його підписом.


Переглядів: 384 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024