Четвер, 02.01.2025, 23:59:37

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
Архів новин
Головна » 2015 » Липень » 2 » В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку Володимиру Любінцю
13:06:00
В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку Володимиру Любінцю

2 липня 2015 року відбулось урочисте відкриття анотаційної дошки Володимиру Любінцю – заступнику голови Ради Івано-Франківської організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, член головної ради Товариства.
Встановили дошку в рамках програми «Івано-Франківськ – місто героїв» на фасаді будинку, в якому він працював, на Майдані Шептицького, 3. Це вже 35-а за рахунком анотацій на дошка, встановлена в рамках цієї програми, передає Фіртка.


Довідково: Народився Любінець В.Ф. 15 серпня 1933 р. в с. Чернів Рогатинського району Івано-Франківської області. Володимир Федорович розпочав трудову діяльність у 1953 р. на посаді завідуючого пересувним фондом Букачівської районної бібліотеки, пізніше був бібліотекарем, завідуючим клубом у різних селах Рогатинщини, а з 1966 р. – завідуючим Рогатинського районного відділу культури. З 1976 р. до червня 1987 р. очолював відділ культури Івано-Франківського міськвиконкому. З грудня 1987 р. до кінця свого життя – заступник голови Івано-Франківської обласної організації Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури.
У 1966 р. В.Любінець входив до складу оргкомітету і був серед засновників Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. За його безпосередньою участю лише в Рогатинському районі створено 75 первинних організацій Товариства. В Івано-Франківську він активно поєднував роботу у відділі культури з пам’яткоохоронною діяльністю: з його ініціативи у місті впорядковувалися, реставрувалися і відновлювалися пам’ятки історії, культури та було встановлено ряд меморіальних дощок видатним діячам краю.
Завдяки старанням В.Любінця як заступника голови обласної ради Товариства взято на облік і під охорону держави понад 2000 пам’яток, значно розширені експозиції музеїв на громадських засадах та створено нові. З його ініціативи видано ряд путівників, проспектів, збірників з історії та етнографії краю, бібліографічних покажчиків місцевих істориків-краєзнавців. Він був організатором експедицій з вивчення середньовічних монастирів на території Прикарпаття. За ініціативою Любінця В.Ф. у 1990 р. для кращих пам’яткоохоронців та краєзнавців засновано премію ім. Вагилевича, лауреатами якої вже стали 23 особи.
Держава високо оцінювала трудову і громадську діяльність Любінця В.Ф. Йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України», Міністерство культури, Івано-Франківська облдержадміністрація неодноразово відзначали Володимира Федоровича грамотами. Його ім’я внесено до Книги почесних членів УТОПІК.
Володимир Любінець помер 16 листопада 2013 року.


Переглядів: 562 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025