Четвер, 30.05.2024, 06:15:07

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Червень » 29 » Видано книгу про станиславівські ратуші
13:34:27
Видано книгу про станиславівські ратуші

«Свого часу її увінчували архангел та двоголовий австрійський орел. Вона горіла у «мармулядовій пожежі» і здригалася від німецької вибухівки. В її підвалах сиділи опришки та Іван Франко. Вона довго була найвищою будівлею міста, а сьогодні єдина в Україні має позолочений купол. Її зображення можна побачити на конвертах, поштівках, календариках, на значках, медалях, у випускних альбомах, телезаставках та на коробках із сірниками і цукерками. Вона – це наша Ратуша!».

У івано-франківському видавництві «Лілея-НВ» видано книгу «Станиславівські ратуші». Вона вийшла в серії «Моє місто» ч. 33. Упорядником видання є Іван Бондарев, а ілюстрації до книги надав з приватної колекції Зеновій Жеребецький. Дослідження багато ілюстроване, складається з 143 сторінок.

Праця підготована авторським колективом у складі - Іван Бондарев, Михайло Головатий, Зеновій Жеребецький, Вероніка Заник, Жанна Комар, Олег Куриляк, Михайло Паньків, Олег Рибчинський, Олександра Синиця, Зеновій Соколовський, Зеновій Федунків.

У праці подані наступні дописи: І.Монолатій «Про ратушу»; І.Бондарев «Чому саме ратуша?»; Ч.Хованець «З історії станиславівської ратуші», М.Паньків «Ратуша»; М.Головатий «Історія будівлі: знахідки і похибки»; М.Головатий «Станиславівські ратуші»; І.Бондарев «Чотири ратуші Станиславова»; Олег Рибчинський «Хрестоподібні в плані ратуші у містах і містечках України»; З.Соколовський «Як виглядала друга ратуша Станиславова?»; І.Бондарев «Перше фото Станиславова»; З.Федунків, Ж.Комар, М.Головатий «Вони будували ратуші»; М.Головатий «Ратушні куранти»; О.Синиця «Символ нашого краю»; О.Куриляк «Івано-Франківський краєзнавчий музей. Історія створення»; В.Заник «Тепер і в нас є золотий купол»; З.Жеребецький «Станиславівська ратуша у філокартії», «Станиславівська (Івано-Франківська) ратуша у філателії, фалеристиці і філуменії»; І.Бондарев «Легенди про ратушу».

А.Чемеринський


Переглядів: 649 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024