У вівторок, 4 лютого, на 70-му році життя передчасно перестало битися серце кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України і методики викладання історії факультету історії, політології і міжнародних відносин Василя Бурдуланюка.
"Ректорат, профспілковий комітет, колективи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, факультету історії, політології і міжнародних відносин та кафедри історії України і методики викладання історії глибоко сумують з приводу смерті колеги і висловлюють щирі співчуття рідним і близьким покійного", - йдеться у повідомленні.
Панахида відбудеться 5 лютого о 16:00 год (Будинок смутку (вул. Ребета, 3).
Похорон відбудеться 6 лютого о 11:00 год (Будинок смутку, вул.Ребета, 3).
Довідково:
Василь Миколайович Бурдуланюк народився 2 лютого 1951 р. у с. Стопчатів Косівського району в селянській сім’ї. В 1966 р. закінчив Стопчатівську восьмирічну школу, а в 1968 р. – Ковалівську середню школу Коломийського району. В 1968–1973 рр. навчався на історичному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка, був керівником студентського наукового гуртка при кафедрі історії України. З гуртківцями тоді тісно співпрацювали завідувач кафедри історії України проф. Кравець М.М. та проф. кафедри Кісь Я.П. У 1973 до 1974 р. був учителем історії Прибилівської школи Тлумацького району. У 1974–1987 рр. працював на різних посадах (консультант, вчений секретар, заступник голови правління) в обласній організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. За його ініціативи у 1980-х рр. в Івано-Франківській області було встановлено понад 30 пам’яток і пам’ятних меморіальних дощок діячам науки і культури краю. З грудня 1987 р. працював на посаді викладача кафедри історії СРСР та УРСР Івано-Франківського державного педагогічного інституту імені Василя Стефаника, а з 1991 р. – асистент, старший викладач, доцент кафедри історії України Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
У 1996 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Культурні зв’язки Галичини з Наддніпрянською Україною в кінці ХІХ – на початку ХХ століть» (спецрада Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича). На факультеті історії, політології і міжнародних відносин викладав нормативні курси «Історія України пізнього середньовіччя (друга половина ХІV – перша половина ХVІІ ст.)» для студентів спеціальностей «Історія та археологія» і «Середня освіта (історія)» та «Історія України» для студентів неісторичних спеціальностей.
Член оргкомітету та учасник міжнародних, республіканських, регіональних та обласних наукових конференціях в Івано-Франківську, Львові, Києві, Полтаві, Луцьку, Тернополі, Вінниці, Коломиї, Чернівцях, Кам’янці-Подільському тощо. Автор понад 200 наукових і науково-популярних публікацій з історії української науки і культури, історичного краєзнавства та пам’яткознавства Галичини. За особливий вклад у справу виявлення, вивчення і пропаганди пам’яток історико-культурної спадщини Василю Миколайовичу Бурдуланюку присуджено обласну премію імені І. Вагилевича і звання «Лауреат обласної премії імені Івана Вагилевича».
Неодноразово очолював журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів – членів Малої Академії Наук (секція «Історичне краєзнавство»).
У дослідженні історії краю його вклад неоціненний. 45 років своєї подвижницької праці він віддав на вівтар вивчення славного історичного минулого рідного народу, підготовку нової генерації українських науковців, виховання студентів у дусі українського патріотизму. |