Вівторок, 22.04.2025, 22:25:36

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Лютий 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
 
Архів новин
Головна » 2025 » Лютий » 24 » Визначено лауреатів премії «Краща краєзнавча книга 2024»
14:32:46
Визначено лауреатів премії «Краща краєзнавча книга 2024»

21 лютого 2025 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулося нагородження лавреатів конкурсу «Краща книга Прикарпаття 2024» та обласної премії «Краща краєзнавча книга 2024».

Вже десятий рік поспіль конкурс «Краща книга Прикарпаття» проводиться за ініціативи обласної організації Національної спілки письменників України (голова - Євген Баран); Товариства письменників і журналістів імені Івана Франка (заступник - Василь Бабій); обласної організації Національної спілки краєзнавців України (голова - Михайло Косило); обласного осередку Наукового товариства імені Т. Шевченка (голова - Василь Мойсишин) та Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки (директор - Людмила Бабій).

«Краща краєзнавча книга» - обласна премія, заснована 2012 року Івано-Франківською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України (голова - Михайло Косило). Щорічно за умовами обласної премії визначаються друковані дослідження в галузі краєзнавства.

Символічно, що урочисте нагородження лавреатів щорічного конкурсу відбулося у Міжнародний день рідної мови, який традиційно нагадує нам про безцінний скарб кожного народу. Безумовно, мова має силу об'єднувати людей, творити мистецтво, передавати мудрість і зберігати ідентичність.

У час жорстокого військового протистояння говорити про друковане слово, про культуру, які є ключовими показниками самоідентичності українців, надзвичайно важливо. Нині ми існуємо тому, що попри довгі роки утисків та бездержавності, існували книжки, які були носіями цінностей, які ми сьогодні захищаємо зі зброєю в руках.

З книжкових фондів ІФОУНБ ім. І. Франка розгорнута виставка з-понад 150 видань, які вийшли друком 2024 року, і компетентне журі обласного конкурсу обрало з них найзнаковіші книжки за тематичними номінаціями.

Відкрила урочистості заслужена працівниця культури України, директорка обласної книгозбірні Людмила Бабій, яка зазначила, що, незважаючи на жорстоку російську агресію, прикарпатські автори активно писали, видавці друкували їхні твори, а бібліотечні працівники у свою чергу спрямовували зусилля на популяризацію книжкової продукції. У гармонійному та злагодженому зв'язку усі разом тримають духовний фронт нашої боротьби, який посилює свою стійкість та міць через книжкові видання.

У своєму вітальному слові голова обласного осередку Національної спілки письменників України Євген Баран розповів присутнім про організаційні моменти та принципи відбору книг переможців.

Заступник голови Національної спілки письменників України Ярослав Ткачівський акцентував на важливості проведення такого конкурсу в умовах кривавого лихоліття.

Голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Михайло Косило акцентував увагу на вагомому внескові наукових досліджень наших краян у галузь краєзнавства, на значимості друкованих видань, які видаються та постійно поповнюють фонди головної бібліотеки області. 

Голова обласного осередку Наукового Товариства імені Т. Шевченка Василь Мойсишин зауважив, що кожна книжка, яка вийшла у світ в умовах війни, уже переможець і заслуговує гідного визнання, а заступник голови Товариства письменників і журналістів імені Івана Франка Василь Бабій з приємністю відзначив багатоаспектність книжкового розмаїття, представленого на тематичній експозиції.

Привітали лавреатів з почесними нагородами відомий журналіст і письменник Іван Гаврилович, освітянин і письменник Михайло Верес, голова Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України Володимир Загороднюк, директорка Івано-Франківської обласної бібліотеки для юнацтва Світлана Шаган та інші.

          Усі присутні мали можливість переглянути представлені на виставці видання.

КРАЩА КРАЄЗНАВЧА КНИГА 2024

1.     БІБЛІОГРАФІЯ: Людмила Бабій (відповідальна за випуск) «Навперейми з часом: лавреати обласної премії ім. В. Полєка»;

1.     ЛІТЕРАТУРНЕ КРАЄЗНАВСТВО: Ірина Фотуйма «Симфонія голосів: рецепція творчості сучасних письменниць Прикарпаття»;

2.     ВОЄННО-ІСТОРИЧНЕ КРАЄЗНАВСТВО: Петро Сіреджук «Січові стрільці і старшини Снятинщини і Заболотівщини»;

3.     ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНЕ ВИДАННЯ: Валерій Ковтун «Коломия в новітній історії України»;

4.     ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ: Мирослав Волощук «Історія покутського села Замулинці»;

5.     ДУХОВНІСТЬ: Орест Смицнюк «Перлини сакральної архітектури Гуцульщини»;

6.     СПОГАДИ: Любов Лапчук «Євген Паранюк: від Хмелівки - до Нью-Йорка»;

7.     ІСТОРИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ: Володимир Великочий, Сергій Адамович «Вітовські в боротьбі за українську державність»;

8.     КОЛОМИЄЗНАВСТВО: Іван Монолатій «Коломиєзнавство» (за серію книжок про Коломию);

9.     ІСТОРИЧНЕ КРАЄЗНАВСТВО: Олександр Реєнт, Володимир Великочий «Українська революція...»;

10. ГУЦУЛЬЩИНОЗНАВСТВО: Микола Васильчук «Художній дискурс Гуцульщини...»;

11. УРБАНІСТИКА: Мирослава Кочержук, Ілля Криворучко «Про що мовчать коломийські будівлі»;

12. РЕЛІГІЙНЕ КРАЄЗНАВСТВО: Марія Вуянко «Монастирі Івано-Франківщини...»;

13. ІСТОРИЧНА ПЕРСОНАЛІСТИКА: Володимир Качкан «Нариси історії України та української культури в персоналіях»;

14. СПОРТИВНЕ КРАЄЗНАВСТВО: Василь Назарук «Спорт і поезія».


Переглядів: 10 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025