Четвер, 21.11.2024, 11:08:57

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Жовтень » 11 » Втікачі з «Діброви»
19:16:19
Втікачі з «Діброви»

Тюрма «Діброва» в Станиславові (тепер вул. Чорновола, 119-А) вважалася надзвичайно надійною, і побутувала думка, що втекти з неї неможливо. Втеча Мирослава Січинського в 1911 р. стала неабиякою сенсацією й підняла «на вуха» мало не всю імперію.

Однак в історії цієї тюрми були й інші арештанти, які самовільно покинули її не надто гостинні стіни. У вересні 1885 р. з «Діброви» втік арештант Петро Багрій. Преса повідомляла, що він народився в Улашківцях (село на Тернопільщині), мав 24 роки, був середнього зросту, міцної статури, мав кругле лице і смуглу шкіру, чорне волосся, сірі очі й шрам на правій руці від багнета. Його засудили за крадіжки за двома вироками: за одним – на вісім, за іншим – на десять років. Отже в тюрмі мав провести аж 18 років. У квітні 1902 р. історія повторилася – з тюрми втекли аж двоє в’язнів, засуджених за крадіжку. 38-річний Андрух Буняк, шевський челядник, був засуджений на вісім років, а 22-річний Володимир Маркович, слюсарський челядник, на п’ять. В ніч на 7 квітня арештанти проробили отвір у стіні, дісталися до вентиляційної шахти й вилізли на стрих. Тут відрізали шнури, на яких сушилася білизна, і на них спустилися донизу, а потім за допомогою тих же шнурів перебралися через тюремну огорожу. Сенсації з обох втеч преса не робила, обмежилася лише короткими повідомленнями. Мабуть, тому, що ці втікачі були звичайними крадіями, а не вбивцями намісника Галичини, як Мирослав Січинський.

Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 398 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024