Вівторок, 23.04.2024, 08:30:14

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Листопад 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
 
Архів новин
Головна » 2012 » Листопад » 30
Не встигнувши простояти в спокої на своєму місці й двох місяців, відкритий 19 жовтня в сквері на майдані Січових Стрільців у Долині перший на Прикарпатті пам’ятник велосипеду нещодавно став жертвою нападу невідомих вандалів.
Зловмисники відламали частину керма  велосипеда-пам’ятника і витягнули із корінням посаджені квіти і кущі зелених насаджень.
Довідково. 19 жовтня цього року у сквері на майдані Січових Стрільців в місті Долина в рамках тематичного проекту «Дні енергії-2012. Екологічний транспорт» було урочисто відкрито першу велодоріжку та перший на Прикарпатті пам’ятник велосипеду. Автор пам’ятника, відомий на Долинщині майс ... Читати далі »
Переглядів: 441 | Долучив: Dnister | Дата: 30.11.2012

На свято приїхали численні гості і майстри писанкарства. Відкрилися дві виставки – історична, ретроспективна з музейних фондів і народних майстрів з Києва. Насамперед згадували історію унікального музею, яка була непростою. 
Передумовою створення установи з одного боку стало  винайдення методу консервації яйця, авторами якого стали колишній головний охоронець фондів музею Гуцульщини та Покуття Любомир Кречковський та в той час лаборант Марія Боледзюк, що забезпечувало збереження писанок та занепад писанкарства внаслідок радянських ідеологічних кампаній -  з іншого боку.
Рішення про відкриття музею писанки місцевими органами влади було прийняте в 1983 році, а урочисте відкриття експозиції відбулося 26 жовтня 1 ... Читати далі »
Переглядів: 524 | Долучив: Dnister | Дата: 30.11.2012

29 листопада на черговому засіданні оргкомітету зі спорудження пам`ятника «Борцям за волю України» у м. Надвірній його співголова, голова районної ради Василь Попович наголосив, що і надалі спорудження пам`ятника залишається громадянським обов`язком жителів району.
Член оргкомітету, радник голови районної ради Василь Андрейчук повідомив, що за період від попереднього засідання створена і зареєстрована громадська організація «За спорудження пам`ятника «Борцям за волю України», яку очолив голова ради старійшин району Михайло Мельничук. Співголова оргкомітету, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович проінформував про рішення сесії міської ради від 8 листопада ц. р., згідно з яким погоджено встановлення цього пам`ятника у сквері перед адмінбудівлею ДПІ на розі вулиць Мазепи і Визволення у райце ... Читати далі »
Переглядів: 491 | Долучив: Dnister | Дата: 30.11.2012

З окупацією Надвірної у липні 1941 року починаються найтрагічніші сторінки історії жидівського кагалу. В Надвірну зігнали євреїв, котрі намагалися перейти кордон з Угорщиною. Люди пам’ятали, що у вересні 1939-го ця країна прийняла більше ста тисяч біженців з окупованих польських земель. Та часи змінилися – угорці самі депортували із Закарпатської України євреїв, які там проживали. Зрозуміло, що угорська влада змушена була виконувати волю Гітлера щодо знищення євреїв. З іншого, не бажала це робити на власній території. Надвірнянська жидівська община простягнула своїм одновірцям руку допомоги, організувавши харчування, розселивши їх по власних родинах та в синагозі. Загалом, угорська окупаційна влада стосовно євреїв виявилась досить поблажливою. Наскільки відомо, їх задіяли для виконання робіт з ексгумації трупів осіб, розстріляних радянськими спецорганами в урочищі Буковинка та під Городищем. ... Читати далі »
Переглядів: 707 | Долучив: Dnister | Дата: 30.11.2012

Днями відомий львівський культуролог і філософ Тарас Возняк повернувся з виставки творів геніального «українського Мікеланджело» — митця-скульптора Іоанна-Георга Пінзеля у Луврі. Нагадаємо, що саме пан Тарас є одним з ініціаторів й активних промоутерів просування творчості цього великого майстра скульптури на Захід. З цього приводу ми взяли у нього коротке інтерв’ю.
— Тебе позиціонують як успішного українського культуртререра, тобто місіонера, що працює на взаємопроникнення й взаємозбагачення культур. А з чого починалася промоція Пінзеля?
— Спершу ідея полягала навіть не в промоції геніального Пінзеля, а швидше в промоції західного регіону України. Ми довго шукали великого знакового символу — шляхетної фігури, відповідного об’єкту чи об’ємного проце ... Читати далі »
Переглядів: 600 | Долучив: Dnister | Дата: 30.11.2012

Із Борисом Кисілевським — викладачем Кошалінської політехніки (Польща), талановитим художником і поетом мене познайомив його брат, нині найстарший нащадок давнього українського шляхетського роду Кисілевських, інженер та історик, який, вийшовши на пенсію, скрупульозно досліджує свій родовід, коріння якого сягає княжих часів, іванофранківець Ігор Кисілевський. Сталося це наприкінці цього літа. Від пана Бориса та пана Ігоря я довідався тоді, що представники їхньої великої родини Кисілевських упродовж віків переплели свої долі з не менш славними та шляхетними галицькими родинами Цегельських, Шухевичів, Глібовицьких, Стернюків, Руденських, Бурачинських, Сембратовичів, Величківських, Крушельницьких, Левицьких та інших, які прислужилися розвою духовності, культури і  національної свідомості українців Галичини та Буковини.
Переглядів: 671 | Долучив: Dnister | Дата: 30.11.2012

В Івано-Франківську триває будівництво великої каплиці депортованих. Дружня громада збирає гроші, тривають роботи. Каплиця має стояти в одному із найстаріших мікрорайонів Івано-Франківська — Княгинині.
На будівництві, що обабіч однієї з центральних вулиць Івано-Франківська, зустрічаємо душпастиря лемків України, митрофорного протоієрея Анатолія Дуду. «Спочатку на місці майбутньої святині ще вісім років тому був закладений  пам’ятний знак. У нас виникла думка, аби замість цього знаку постав маленький храм в лемківському стилі, — каже отець Анатолій, — адже треба, аби після нас щось залишилося для майбутніх поколінь. Так, у Львові ми маємо лемківську церкву, а в Івано-Франківську депортовані збираються на Богослужіння у каплиці Юрія-Побідоносця, що у парку воїнів-інтернаціоналістів. Якось так виходить, що ми завжди йдемо ... Читати далі »
Переглядів: 542 | Долучив: Dnister | Дата: 30.11.2012

У селі Іванівці Коломийського району на Івано-Франківщині місцевий майстер Василь Мочернюк, відроджує старовинни традиції гуцульського бондарства. Ошатну господу іванівського газди у селі знає кожен, люди охоче ведуть до місцевого боднаря, який робить кілька видів бочок: на квашену капусту, на огірки, вино, бринзу, діжі для розчинення хліба і навіть сокодавки у формі своєрідних бочечок. А ще кілька років тому Василь Мочернюк був… керівником місцевого колгоспу. Та нині звичайної праці не цурається, бо змалку звик жити з праці власних натруджених рук.
«Дзинь-бам, дзинь-бам, рип-рип», — долинає з невеличкої повітки-майстерні. «То вже наш дід Василь бочки клепче», — кажуть селяни. Несучи наруччя рівненьких дощок, з повітки виходить кремезний чоловік із міцними жилавими руками. Обережно ставить дощечки на землю та запрошує до май ... Читати далі »
Переглядів: 671 | Долучив: Dnister | Дата: 30.11.2012

В Інтернеті з'явилося оголошення про продаж давніх дерев'яних дверей. На фото в оголошенні — двері старовинних будинків середмістя Івано-Франківська.
Засновник краєзнавчого об'єднання "Моє місто” Василь Іваночко розповідає, що кілька тижнів тому до членів об'єднання звернулася стурбована франківчанка, яка натрапила на це оголошення в Інтернеті. Жінку обурила пропозиція придбати старовинні двері, які досі знаходяться у під'їздах будинків-пам’яток архітектури в центрі міста.
За телефоном, вказаним в оголошенні, "Моє місто” вирахувало, що за продажем дверей, імовірно, стоїть власник антикварної крамниці "Старі речі” по вулиці Січових Стрільців. Будинок, в якому розміщена крамничка, також є пам'яткою архітектури місцевого значення. "Ми одразу ж пішли до ... Читати далі »
Переглядів: 599 | Долучив: Dnister | Дата: 30.11.2012

Презентація підсумків виконання українсько-польського проекту «Відмінні одягом. Гуцульщина — традиції і сучасність», який патронувало міністерство культурної спадщини Польщі, відбулась у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського.
Куратором міжнародного проекту стала відомий польський етнограф Аліція Возняк. Зачарована красою гуцульських традицій, пані Аліція звернулася до генерального директора коломийського музею Ярослави Ткачук з пропозицією представити мистецтво українських горян у Польщі. Отож із травня по жовтень цього року в археологічному та етнографічному музеї польського міста Лодзі й експонувалася виставка гуцульської автентики. Коломийський музей надав для цього майже три сотні своїх експонатів. Більшість із них — це чоловічий, жіночий і дитячий одяг кінця ХIХ — початку ХХ с ... Читати далі »
Переглядів: 493 | Долучив: Dnister | Дата: 30.11.2012

У паризькому Луврі — одному з найбільших мистецьких комплексів світу — триває виставка скульптур Іоанна-Георга Пінзеля. Широко розрекламована самим музеєм, вона вже стала знаковою для України та викликала жвавий інтерес у відвідувачів, мас-медіа та культурної спільноти загалом. Мистецькі витвори з України виставляють у Луврі вдруге. 38 років тому Борис Возницький возив картину XVII століття французького художника Жоржа де ля Тура «У лихваря».
Як розповів нам директор Музею мистецтв Прикарпаття Михайло Дейнега, котрий днями повернувся з Парижа, твори Пінзеля розмістили в каплиці Сен-Шапель, де раніше приймали присягу французькі королі. В центрі експозиції відтворено частину костелу в селі Годовиці на Львівщині, для якого Пінзель створив вівтар. Навколо нього розташували скульптурну композицію, помістив ... Читати далі »
Переглядів: 609 | Долучив: Dnister | Дата: 30.11.2012

Чому вулиця Страчених називається саме так, у Франківську знає значно менше люду, ніж мало би бути. Пам’ятник теж розуміють далеко не всі. Спогади й досліди, які стосуються розстрілу українських патріотів у Станиславові 1943 року, суттєво різняться. Тож давайте спробуємо звести їх докупи та самі реконструювати ті трагічні події.

Аншлаг з облавою
З приходом німців до Станиславова міській театр (облфілармонію) передали українцям і назвали іменем Івана Франка. У неділю, 14 листопада 1943 року, в театрі давали оперету «Шаріка» — твір місцевого композитора Ярослава Барнича про кохання січового стрільця й закарпатської дівчини.
Переглядів: 664 | Долучив: Dnister | Дата: 30.11.2012

Напевно найфотогенічнішим будинком старого Станиславова була споруда польського Соколу (тепер обласна дитяча бібліотека на Міцкевича). Його збудували у 1895 році за проектом архітектора Кароля Заремби для молодіжного спортивного товариства. Кам’яниця була багато оздоблена зовні. Обидві фасадні стіни прикрашали 27 арок, в яких містилися герби земель Речі Посполитої.
За радянщини весь цей живопис заштукатурили. Поступово франківці взагалі забули, що там колись щось було намальовано. На початку 2000 х будівлю бібліотеки відремонтували. Тоді ж відчистили від штукатурки зображення якогось чорного птаха. Її прийняли за галку — символ Галичини, й залишили на фасаді.
Насправді це ніяка не галка, а чорний орел — символ Плоцького воєводства. Якщо добре придив ... Читати далі »
Переглядів: 656 | Долучив: Dnister | Дата: 30.11.2012

В Івано - Франківському краєзнавчому музеї до 21-ої річниці Всеукраїнського референдуму щодо підтвердження Акту Незалежності України 30 листопада буде проведено захід «Шлях до Незалежності».
В рамках заходу організація фотодокументальної виставки (з фондів музею) на якій представлено знакові події в історії української держави. Зокрема, проголошення ЗУНР, значення Дня Соборності та Всеукраїнського референдуму. 
Також відбудеться презентація книги журналіста Володимира Приймака «Апостоли правди», у якій автор у коротких мемуарних розповідях змальовує життєвий шлях колишнього військового льотчика, багаторічного в’язня радянських концтаборів, народного депутата України першого демократичного скликання, голови комісії Верховної Ради ... Читати далі »
Переглядів: 504 | Долучив: Dnister | Дата: 30.11.2012

У листопаді відкриється виставка, що ознайомить з історією становлення та розвитком Музею писанкового розпису.
Відвідувачі матимуть змогу ознайомитися з архівними документами, фотографіями, відгуками, листівками, матеріалами періодичної преси. В експозиції буде висвітлено видавничу діяльність музею, творчий звіт представить школа писанкарства.   
Ювілей також стане доброю нагодою згадати тих, хто був причетний  до створення та функціонування музею, вивчення, збереження і реставрації унікальних творів народного мистецтва, чиї імена назавжди залишаться у музейному літописі.
Урочиста академія відбудеться 30 листопада о 11.00 год.
Переглядів: 498 | Долучив: Dnister | Дата: 30.11.2012










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024