В області створено комунальне підприємство обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів "Пам’ять". Воно займатиметься пошуком, дослідженням, ексгумацією і перепохованням осіб, які загинули чи померли внаслідок депортацій, політичних репресій та воєн, веденням обліку, впорядкуванням і збереженням розташованих на території області поховань і меморіальних цвинтарів, науковим вивченням історичних подій, пов’язаних з депортаціями і політичними репресіями українців та інших народів на території Івано-Франківщини, дослідженням з історико-просвітницькою метою ходу бойових операцій і місць боїв Першої та Другої світових воєн, національно-визвольної боротьби.
Переглядів:
576
|
Додав:
limnytcja
|
Дата:
27.08.2012
|
Днями міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус звернувся до начальника департаменту містобудування та архітектури Олега Гаркота із дорученням оформити усі необхідні документи щодо спорудження у обласному центрі пам’ятника Івану Павлу Другому.
За словами Олега Гаркота, теза про необхідність спорудження в нашому місті погруддя папі Івану Павлу II виникла в процесі розв’язання чергового конфлікту із забудовниками, який розгорівся весною цього року.
Нагадуємо, що на перетині вулиці Івана-Павла II з вулицею Миру є проблемна територія землі. На цю ділянку претендує землекористувач з наявними та чинними правовими документами (договір оренди землі). Забудовник мав бажання провести розширення і добудову існуючого спортивно-оздоровчого комплексу, а натомість зрізав та викорчував кілька дерев (щоправда, декілька натомість посадив), надавши, при цьому документацію на окрему споруду.
Як варіант, що дозволяв би збе
...
Читати далі »
Переглядів:
599
|
Додав:
limnytcja
|
Дата:
27.08.2012
|
Частина людей обурена тим що ніхто не опікується будинком на Січових Стрільців 18. Багатостраждальна пам'ятка з лютого не має "покровителя". Другі вважають це ще одною зайвою проблемою для міста, яких і так багато. Мовляв вже дістали з цими пам'ятками, тут важливіші є питання. А ситуація справді паскудна. Будинок, який пробув у аварійному стані уже, виявляється, років вісім - є найстарішим будинком (1830) в цій "новій" (порівняно з середмістям) частині міста. Так званий допожежний. Бо навколо в більшості згоріло 1868 році і відбудовано наново вже пізніше. Необхідні велетенські гроші на реставрацію і просто гроші на чекання допоки сам упаде і зовсім не потрібно грошей щоб збудувати тут
...
Читати далі »
Переглядів:
648
|
Додав:
limnytcja
|
Дата:
26.08.2012
|
До 21-ої річниці проголошення Незалежності України в Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрилася виставка галицьких митців. На ній представлені роботи уродженців Галича-Крилоса, а також співробітників заповідника – твори живопису, графіки, сакрального мистецтва, гобелени, кераміка, вироби з металу, шкіри та ін. Семен Побуцький, заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи, наголосив, що відкриття мистецької виставки в такий час є символічним. Від імені влади митців привітав заступник голови Галицької районної державної адміністрації Богдан Мазурик. Він зазначив, що наші талановиті земляки формують позитивне враження про Галицьку землю у всіх, хто її відвідує.
Переглядів:
654
|
Додав:
Dnister
|
Дата:
26.08.2012
| |