Середа, 26.06.2024, 05:30:22

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » 2019 » Січень » 31

30 січня 2019 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася творча зустріч з відомим письменником, краєзнавцем, гумористом, педагогом, громадським діячем та добрим другом книгозбірні Василем Бабієм.

Народився Василь Бабій 12 січня 1949 року в селі Серафинці Городенківського району в родині хліборобів. В рідному селі закінчив середню школу, пройшов військову службу у м. Бердичеві Житомирської області, згодом працював актором Івано-Франківського обласного лялькового театру. Закінчив історико-педагогічний факультет Івано-Франківського педінституту імені Василя Стефаника. На сьогоднішній день Василь Іванович ... Читати далі »

Переглядів: 309 | Долучив: Dnister | Дата: 31.01.2019

У неділю, 3 лютого, калушан, які цікавляться історією краю, запрошують на лекторій-диспут «Створення ОУН, її діяльність на Калущині»

3 лютого 1929 р. на першому Конгресі Українських Націоналістів у Відні було офіційно засновано Організацію Українських Націоналістів. Головною метою ОУН була потреба встановлення незалежної соборної національної держави, передають"Вікна".

Про процес творення ОУН, її діяльність на Калущині будуть говорити на лекції-дис ... Читати далі »

Переглядів: 280 | Долучив: Dnister | Дата: 31.01.2019

Дослідження історії Давнього Галича, особливо його появи, не припиняється уже ось два століття. Уже вчені ХІХ ст., зокрема Т. Земєнцький, О. Партицький та інші, на основі аналізу історичних джерел датували виникнення міста Галича ІІІ століттям н. е. – близько 246 року, пов’язуючи це з часом битви біля Галича германців – остготів і гепедів, про що наголошував у своєму творі «Гетика» готський літописець VI ст. н. е. Йордан.

Реальні ж археологічні дослідження було розпочато в середині ХІХ століття львівськими дослідниками І. Петрушевичем та І. Шараневичем, які виявили давньогалицькі храми, визначили місце розташування столи ... Читати далі »

Переглядів: 319 | Долучив: Dnister | Дата: 31.01.2019

З 2016 року в Івано-Франківську почався громадський рух із відновлення історичної спадщини, який називається "Франківськ, який треба берегти".
КУРС неодноразово писав про громадську активістку Марію Козакевич. Вони взяли у першу чергу під опіку старовинні вхідні двері до історичних будівель. За декілька років їм вдалося зібрати команду зі столярів, ковалів, вітражистів, що займаються реставрацією, та активістів, які поширюють ідею.
За досить короткий час вони врятували понад 20 дверей, деякі довелося повертати на місце зі смітника замість вже встановлених пластикових. ... Читати далі »
Переглядів: 332 | Долучив: Dnister | Дата: 31.01.2019

Сьогодні, 31 січня, в Івано-Франківську на площі Ринок презентували проект «Аудіогід».
Це електронний інформаційний пристрій, розміщений в антивандальній металевій коробці з підключенням до електронної мережі. За допомогою аудіогіда франківці та туристи зможуть дізнатися більше про головні архітектурні пам’ятки Івано-Франківська в неординарній формі.
Першим об’єктом, де встановлено аудіогід, стала Ратуша. Цікаву розповідь про головну будівлю міста можна буде почути українською, англійською, німецькою чи польською мовами. До реалізації проекту активно долучилися вихованці ... Читати далі »
Переглядів: 301 | Долучив: Dnister | Дата: 31.01.2019










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024