Майже сторічний дзвін "Ілля" у суботу, 23 листопада, у селі Голинь Калуської громади на Івано-Франківщині з ливарні Фельчинських встановили на новій дзвіниці.
Про це повідомив у соцмережі старший брат храму Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ Іван Мазурик, інформують "Вікна".
"Божої ласки, в нашій новій дзвіниці було встановлено дзвін — символ Божого поклику, радості та духовної єдності. прослави Господа.
Це не просто шматок металу, а освячений знак Божої присутності серед нас. Його звук нагадуватиме про велич Бога, закликатиме до молитви, сповіщатиме про свята і особливіДзвін, що відтепер лунатиме над нашим храмом, стане голосом молитви, який збиратиме вірних до спільної моменти нашого духовного життя.
Нехай кожен його дзвін пробуджує серця до добра, любові та милосердя, об’єднуючи нас у християнській вірі та надії", — йдеться в повідомленні.
Як відомо, майже сторічний дзвін "Ілля" у селі Голинь Калуської громади на Івано-Франківщині з ливарні Фельчинських встановили на новій дзвіниці.
"Дзвін 1926 року. Коли прийшли німці, його закопали. А згодом встановили на триметровій висоті у старій дзвіниці. Вага "дзвону "Ілля" — 345 кілограмів. Ми спочатку його зняли, важко було опустити, а потім бусом перевезли на подвір’я нового храму. Там відчищали", — розповідав Іван Мазурик.
На дзвоні зазначено рік та вагу, а також міститься напис: "Офіра громади Голинь за пароха О. Совітника Теодора Богачевського". Також тут є зображення Матері Божої та Ісуса Христа. Дзвін "Ілля" був виготовлений у ливарні Фельчинських у Калуші.
"Тепер потрібно зробити кріплення і тоді підняти на 20-метрову висоту новозбудованої дзвіниці. Зі старої дзвін було чути тільки на Підгору, а тут лунатиме на все село", — зазначав старший брат парафії.
Як відомо, понад сто років має стара Голинська церква Покрови Пресвятої Богородиці. Вона є пам’яткою архітектури місцевого значення. Останні майже десять років перебуває в аварійному стані. І попри те, що у новій правлять уже шостий рік, стару святиню вирішили зберегти у первинному вигляді.
Старший брат церкви пояснював, що в пріоритеті парафії є допомога ЗСУ. Уже 47 дронів з пожертв парафіян відправили військовим. Далі йде "рятування" старої церкви, а після цього — іконостас та дзвіниця.
"Дзвіницю (нову. — Авт.) будуємо своїми силами, шукаємо матеріали, хтось дає їх зі знижкою, хтось офірує, а голиняни проводять роботи. Ще б хотіли зробити туалет, бо маємо біля церкви, але туди ходять всі й руки нема де помити. Коли приїжджають гості та священники, хотіли б мати вбиральню в приміщенні, будемо ще у 2024 році облаштовувати каналізацію. Щодо іконостаса, то львівські майстри мають викласти мозаїкою ікони. Ці роботи оплачуються також за окремі пожертви парафіян. Резиденцію поки заморозили".
Більше — в публікації "Реставрувати стару церкву в Голині громада не має повноважень, але не дасть їй зігнити та впасти". |