Середа, 04.12.2024, 15:11:38

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2024 » Листопад » 25 » 345-кілограмовий дзвін "Ілля" у Голині встановили на 31-метровій дзвіниці
15:05:04
345-кілограмовий дзвін "Ілля" у Голині встановили на 31-метровій дзвіниці

Майже сторічний дзвін "Ілля" у суботу, 23 листопада, у селі Голинь Калуської громади на Івано-Франківщині з ливарні Фельчинських встановили на новій дзвіниці.

Про це повідомив у соцмережі старший брат храму Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ Іван Мазурик, інформують "Вікна".

"Божої ласки, в нашій новій дзвіниці було встановлено дзвін — символ Божого поклику, радості та духовної єдності. прослави Господа.

Це не просто шматок металу, а освячений знак Божої присутності серед нас. Його звук нагадуватиме про велич Бога, закликатиме до молитви, сповіщатиме про свята і особливіДзвін, що відтепер лунатиме над нашим храмом, стане голосом молитви, який збиратиме вірних до спільної моменти нашого духовного життя.

Нехай кожен його дзвін пробуджує серця до добра, любові та милосердя, об’єднуючи нас у християнській вірі та надії", — йдеться в повідомленні.

Як відомо, майже сторічний дзвін "Ілля" у селі Голинь Калуської громади на Івано-Франківщині з ливарні Фельчинських встановили на новій дзвіниці.

"Дзвін 1926 року. Коли прийшли німці, його закопали. А згодом встановили на триметровій висоті у старій дзвіниці. Вага "дзвону "Ілля" — 345 кілограмів. Ми спочатку його зняли, важко було опустити, а потім бусом перевезли на подвір’я нового храму. Там відчищали", — розповідав Іван Мазурик.

На дзвоні зазначено рік та вагу, а також міститься напис: "Офіра громади Голинь за пароха О. Совітника Теодора Богачевського". Також тут є зображення Матері Божої та Ісуса Христа. Дзвін "Ілля" був виготовлений у ливарні Фельчинських у Калуші.

"Тепер потрібно зробити кріплення і тоді підняти на 20-метрову висоту новозбудованої дзвіниці. Зі старої дзвін було чути тільки на Підгору, а тут лунатиме на все село", — зазначав старший брат парафії.

Як відомо, понад сто років має стара Голинська церква Покрови Пресвятої Богородиці. Вона є пам’яткою архітектури місцевого значення. Останні майже десять років перебуває в аварійному стані. І попри те, що у новій правлять уже шостий рік, стару святиню вирішили зберегти у первинному вигляді.

Старший брат церкви пояснював, що в пріоритеті парафії є допомога ЗСУ. Уже 47 дронів з пожертв парафіян відправили військовим. Далі йде "рятування" старої церкви, а після цього — іконостас та дзвіниця.

"Дзвіницю (нову. — Авт.) будуємо своїми силами, шукаємо матеріали, хтось дає їх зі знижкою, хтось офірує, а голиняни проводять роботи. Ще б хотіли зробити туалет, бо маємо біля церкви, але туди ходять всі й руки нема де помити. Коли приїжджають гості та священники, хотіли б мати вбиральню в приміщенні, будемо ще у 2024 році облаштовувати каналізацію. Щодо іконостаса, то львівські майстри мають викласти мозаїкою ікони. Ці роботи оплачуються також за окремі пожертви парафіян. Резиденцію поки заморозили".

Більше — в публікації "Реставрувати стару церкву в Голині громада не має повноважень, але не дасть їй зігнити та впасти".


Переглядів: 8 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024