Неділя, 13.10.2024, 23:04:23

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 
Архів новин
Головна » 2018 » Березень » 21 » Архітектурна спадщина Івано-Франківська потрапила у фільм «Зберегти не можна зруйнувати»
20:49:19
Архітектурна спадщина Івано-Франківська потрапила у фільм «Зберегти не можна зруйнувати»

28 березня відбудеться міська прем'єра фільму про стан архітектурної спадщини в Івано-Франковську та в Україні: «Зберегти не можна зруйнувати».

Відкритий показ відбудеться у середу, 28 березня о 18:30 в Intellect Hub за адресою: вул. Вірменська, 1, третій поверх. Фільм знімався як частина проекту «Ctrl + S. Закон на захисті культурної спадщини України», передають "Вікна".

Юристи проекту аналізують законодавство у сфері охорони культурної спадщини та готують пропозиції щодо зміни нормативних документів. Поправки будуть передані до Верховної Ради, Кабінету міністрів та Міністерства культури. Автори ініціативи наголошують: такі заходи викорінять корупцію в державних органах і зроблять процес захисту пам'яток архітектури прозорим. Важливо, щоб відносини між власниками, орендарями будівель, державою і суспільством стали зрозумілими.

З сумом констатує керівниця проекту, директорка БО «Благодійний фонд “Харків з тобою”» Олена Рофе-Бекетова:

«На законодавчому рівні немає механізмів реакції на порушення, немає впорядкованості існуючих об'єктів культурної спадщини, немає чітких зон відповідальності. Наприклад, у багатьох областях України функції щодо збереження культурної спадщини покладено відразу на два структурних підрозділи обладміністрацій — департамент культури і департамент архітектури, а в результаті — «у семи няньок дитя без ока».

Організація, яку очолює Олена, першою оголосила про системність знищення історичних будівель і цілих районів, запустивши всеукраїнський проект. Сама Олена — правнучка знаменитого академіка архітектури, харків'янина Олексія Бекетова, тому для неї питання пам'яті особливо важливе.

Зйомки проходили в дев'яти містах, серед яких — Івано-Франківськ. У кадр потрапили такі відомі архітектурні пам'ятки, як Палац Потоцьких та група історичних будинків на вулицях Мельничука, Галицькій, Січових Стрільців, Курбаса, площі Ринок.

Документалісти поспілкувалися з місцевим архітектором і краєзнавцем Ігорем Панчишиним, дизайнером Валер’яном Федоряком та заступником міського голови Івано-Франківська з питань діяльності виконавчих органів міськрадиОлексієм Кайдою.

Заступник міського голови Олексій Кайда розповідає:

«Минулого року ми почали відтворювати нашу ратушу. Першим кроком зробили оглядовий майданчик. Тепер можна піднятись на ратушу та подивитись на середмістя, на старенькі вулички. Це наша перша фішка, яка спрацювала. Зараз стоїть більш широке завдання — збереження наших архітектурних “родзинок”. Наприклад, вулицю Шевченка, яку ми зробили пішохідною. Міський голова поставив завдання: відреставрувати всі фасади по цій вулиці».

Навіть незначні перетворення в місті несуть у собі виховну функцію, особливо для молоді, вважає реставратор і дизайнер Валер’ян Федоряк:

«Найкращим виховним моментом є, наприклад, реставрація вхідних дверей парадних у старій частині Івано-Франківська. Я надіюсь, що кожному школяру, студенту, який проходить повз цю красу, десь це закарбується в пам'яті і у нього не підніметься рука за рогом намалювати якесь недолуге графіті. Це один зі шляхів подолання вандалізму, який є в наших містах»

У фільмі «Зберегти не можна зруйнувати» також присутні думки зарубіжних експертів із Німеччини, Польщі, Росії. Спікери погоджуються, що формат кіно — зрозумілий для широкої аудиторії спосіб заявити про ситуацію привселюдно.

Покази фільму та дискусії вже пройшли в Харкові, Полтаві, Києві, Запоріжжі, Дніпрі, Одесі, Ужгороді. Наступні зустрічі відбудуться в 28 березня в Івано-Франківську та 29-30 березня у Львові.


Переглядів: 355 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024