Викладачі кафедри дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника створили тактильну ікону Богородиці, створену спеціально для людей з порушеннями зору. Її презентували під час всеукраїнської прощі до Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря, що на Івано-Франківщині.
Про це інформують на сайті навчального закладу.
Ікона Манявської Богородиці є частиною інклюзивного проєкту центру дослідження стратегій універсального дизайну ПНУ. Його завдання — зробити доступними твори мистецтва для незрячих людей.
"Її об’ємну текстуру можна дослідити на дотик, відчуваючи контури фігур, одягу, лику Богородиці та Ісуса. Це дозволяє людям із порушенням зору "прочитати" зображення руками, доторкнутися до сакрального образу, відчути його глибину і тепло", — йдеться у дописі.
Особливістю ікони є QR-коди. Якщо просканувати їх смартфоном, можна слухати аудіоопис: хто зображений на іконі, які деталі важливі, що символізують жести, кольори, елементи композиції.
"Це — більше, ніж мистецький експеримент. Це — крок до справжньої інклюзії, коли духовні скарби України відкриваються кожному", — йдеться у дописі ПНУ.
У церемонії освячення ікони взяли участь керівниця проєкту, доцентка Надія Бабій, завідувач кафедри дизайну і теорії мистецтва Олег Чуйко, професор Богдан Губаль, меценат Василь Римарук. Їх нагородили медаллю "За жертовність і любов до України". |