Середа, 29.05.2024, 19:40:59

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2013 » Травень » 31 » Богдан Гаврилів — у Книзі почесних громадян
14:47:39
Богдан Гаврилів — у Книзі почесних громадян
Цього року з нагоди дня міста звання почесного громадянина Івано-Франківська отримав головний історик Івано-Франківська Богдан Гаврилів. Відзнака існує не так давно, і на сьогодні є тільки восьмеро номінантів — Володимир Грабовецький, Лук’ян Вардзарук, Роман Фабрика та п’ятеро уже покійних — Володимир Войцюк, Володимир Полєк, Лідія Дмитрів, Мирон Мицкан, Опанас Заливаха. Їхні імена залишаться в Книзі почесних громадян міста довічно. Богдан Гаврилів — перший уродженець міста.
Під час урочистого вручення йому диплома про присудження звання він пообіцяв громаді написати коротку історію свого міста — на 350 сторінок.
Богдан Гаврилів — історик-краєзнавець, кандидат історичних наук, доцент, громадський діяч, лауреат премій: всеукраїнської — ім. академіка Дмитра Яворницького, обласних премій — ім. Івана Вагилевича, ім. Івана Крип’якевича, ім. Володимира Полєка. Із 2003-го Богдан Гаврилів є  заступником редактора журналу «Краєзнавець Прикарпаття».  За майже 50 років історико-краєзнавчої діяльності Богдан Гаврилів створив 15 музеїв та кабінетів, став автором і співавтором 70 книжок, десять з яких — з історії Івано-Франківська. Нині він працює в науково-освітньому центрі українського козацтва ім. Семена Височана при ПНУ ім. В. Стефаника, з 1996 по 2009 роки  був головою  обласної організації Національної спілки краєзнавців.
У роки незалежності Богдан Гаврилів домігся створення в Івано-Франківську музею патрона міста. З його ініціативи в 1991 році було відновлено знищений у роки Першої світової війни бюст Тараса Шевченка на будівлі «Просвіти», встановлено пам’ятник «Борцям за волю України» в мікрорайоні «Опришівців» та створено там музей. Чи не найбільшим успіхом Б. Гавриліва вважають створення в університеті Народного музею історії та освіти Прикарпаття. Сьогодні всі свої сили краєзнавець віддає побудові пам’ятника «Руській Трійці», котрий зводять методом так званої народної будови.

Переглядів: 592 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024