Вівторок, 28.05.2024, 20:12:49

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2019 » Листопад » 29 » Церква, духовність, нація
18:18:28
Церква, духовність, нація

У відділі краєзнавчої літератури обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка розгорнуто виставку-спогад, присвячену визначній подій ХХ століття – 30-літтю виходу з підпілля Української греко-католицької церкви.

Активна боротьба за відродження церкви розпочалося ще у 1987 році із заяви про вихід з підпілля групи священиків і вірних під керівництвом владики Павла Василика. Заява стала відома усьому світові й показала, що, незважаючи на понад 40-літні репресії і переслідування комуністичною владою, УГКЦ зберегла ієрархію, священство, вірних, що церква - жива!

На виставці презентуються книги визначних духовних постатей нашого краю, науковців та дослідників. До уваги читачів видання, у яких міститься велика кількість інформації, що відкриває постаті тих мучеників та ісповідників віри, єпископів, священиків, монахів і монахинь та вірних катакомбної УГКЦ, які cтали духовним фундаментом свободи нашої Церкви. Серед книг: Луцький І. «Створення Станіславської (Івано-Франківської) єпархії УГКЦ», Андрухів І. «Станіславська (Івано-Франківська) єпархія УГКЦ крізь призму століть», «Галицька голгофа ліквідації УГКЦ на Станіславщині в 1945-1961 рр.», Горбань Р. «Івано-Франківська теологічна академія УГКЦ: традиції та становлення», Гавриш І. «Станиславівська єпархія Української Греко-Католицької Церкви у період підпілля (1946-1989 рр.)», «Отець Єремія Ломницький та шлях до святості Станіславських новомучеників», «УГКЦ - переслідувана, та не подолана», Марчук В. «Церква, духовність, нація. Українська-католицька церква в суспільному житті ХХ ст.» та чимало інших.

Тож чекаємо усіх зацікавлених в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка для перегляду книжкової виставки-спогаду «Церква, духовність, нація».


Переглядів: 301 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024