Четвер, 21.11.2024, 16:09:13

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Архів новин
Головна » 2021 » Травень » 24 » Цікаві знахідки археологічної експедиції Національного заповідника «Давній Галич» навесні 2021 року
21:34:20
Цікаві знахідки археологічної експедиції Національного заповідника «Давній Галич» навесні 2021 року

У травні 2021 року наукові співробітники Національного заповідника «Давній Галич» Ігор Креховецький, Тарас Ткачук, Андрій Фіголь продовжили археологічні дослідження в старому саду біля с. Залуква,  на лівій високій терасі р. Лукви, правої притоки Дністра. Розкопки почалися у 2019 році на місці скупчення уламків білого каміння. За цей час було встановлено, що  скупчення каміння не являло собою якоїсь конструкції, а було принесене на цю територію з невідомою метою.

Нижче, під скупченням, виявлено фрагменти ліпного посуду культури Ноа пізнього бронзового віку (XІІІ–XI ст. до н.е.). Ця культура займала територію південно-східної частини Трансільванії, Припрутську Румунію, лісостепову Молдову, Середнє і частину Верхнього Подністров’я.

Ще нижче знаходилась глиняна обмазка споруди, велика вимостка і  скупчення кам’яних зернотерок трипільської культури мідно-кам’яної епохи. Ця культура займала територію лісостепу Румунії, Молдови і Правобережжя України.

На підставі форм посуду і його орнаментації встановлено, що споруда існувала на початку IV тис. до н.е. (на початку етапу ВII). Під час її дослідження знайдено фрагменти «столового» і «кухонного» посуду, великий крем’яний ніж, виготовлений на пластині. Біля споруди знаходилася мала ямка з кубком. Подібні ямки з кубками виявлені під набагато пізнішими трипільськими спорудами (середини IV тис. до н.е.)  на поселенні Більшівці, розташованому на лівому березі р. Гнила Липа, лівому допливі Дністра.

Носії трипільської культури цього часу прийшли у Верхнє Подністров’я з території Середнього Подністров’я. Частина Верхнього Подністров’я на той час вже була заселена трипільцями – носіями традицій заліщицької групи етапу В I – BII (4200 – 4000 до н.е.). Дослідження стосунків між місцевим і прийшлим трипільським населенням є однією з важливих і цікавих проблем трипіллєзнавства.

Тарас Ткачук, Ігор Креховецький, Андрій Фіголь


Переглядів: 197 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024