Неділя, 24.11.2024, 13:42:32

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Листопад 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Архів новин
Головна » 2014 » Листопад » 25 » День краєзнавства: Галицько-Волинська держава на тлі історії
17:28:54
День краєзнавства: Галицько-Волинська держава на тлі історії

Нещодавно у Галицькій центральній районній бібліотеці відбувся День краєзнавства. Ініціатором його проведення стала завідувач краєзнавчого відділу Богдана Кривоніс. На зустріч з учнями старших класів Галицької ЗОШ І-ІІІ ст. були запрошені співробітники Національного заповідника «Давній Галич». Спочатку її учасники переглянули мультиплікаційний фільм «Духовне намисто» (www.youtube.com/watch?v=g7lnFDoMWHs) виробництва Львівської студії «Арт-Відео» (режисер Сергій Гармаш, автор сценарію Тарас Микитчак). 
Тема зустрічі - «Галицько-Волинська держава на тлі історії». Мультимедійну презентацію про роль в історії князя Романа Мстиславича представила молодший науковий співробітник науково-освітнього відділу Богдана Труханівська. Завідувач історичного відділу заповідника Марія Костик розповіла про часи правління Данила Галицького, а провідний редактор інформаційно-видавничого відділу, член Національної спілки краєзнавців України Іван Драбчук підсумував зустріч виступом про історичне значення цього державного утворення. 
Учні та їх вчителі, які прийшли на зустріч, могли переглянути виставку книг, присвячену минулому Галича. Навіть із запропонованого огляду стає зрозумілим, що тема ця є невичерпною, бо кожен дослідник знаходить своє поле для краєзнавчої, наукової чи літературної праці. 
Останнім часом вчені все частіше висловлюють думку про те, що державне утворення Романа Мстиславича та Данила Галицького є державою, яка навколо себе об’єднала більшість територій роздробленої Русі. Потрібно зазначити, що така думка давно побутувала на заході, де український історик Павло Грицак написав книгу «Галицько-Волинська держава» (Нью-Йорк, 1958 р.) В той же час у радянські часи тодішня система ніби хотіла применшити роль цього державного формування і подавала його як князівство. Про це промовисто свідчить назва книги Івана Крип’якевича «Галицько-Волинське князівство» (Київ, 1984 р.)
Разом з тим, додамо від себе, отримавши визнання від Риму, наші землі стали повноцінним королівством, як Чехія, Польща, Угорщина та інші європейські держави. За західним зразком були сформовані у нас і державні інституції, а сама територія ввійшла в орбіту західноєвропейської політики і культури.

Іван ДРАБЧУК


Переглядів: 483 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024