Четвер, 21.11.2024, 11:16:54

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Архів новин
Головна » 2019 » Червень » 19 » Досліджують сучасні сакральні об’єкти Галича
21:37:24
Досліджують сучасні сакральні об’єкти Галича

Більшості галичан та гостей міста відомі основні храми Галича – церква Святого Пантелеймона, церква Різдва Христового; фундаменти Успенського собору. Проте, незважаючи на значну кількість храмів в минулому і сучасності, для наших теренів також були характерними каплиці та інші сакральні об’єкти – зокрема, хрести та різноманітні скульптури.

Часом їх встановлювали на перехрестях доріг для молитв подорожуючих, інколи окремі особи споруджували їх на своїх подвір’ях – в подяку за опіку. Нагод було багато – починаючи навіть з місій, які періодично проводяться різноманітними чернечими згромадженнями.

Чи розповість хтось тепер в Галичі про те, чи був колись у місті хрест на честь скасування панщини, чи хрест «тверезості», скільки було скульптур Божої Матері, яка доля скульптури Яна Непомуцена? – ймовірніше всього, практично ніхто. Ні наявні історичні джерела, ні перекази старожилів не можуть дати повну відповідь на дане питання – все залишилося в тому часі…

Подібне може статися з людською пам’яттю і щодо сучасних сакральних об’єктів міста. Як наші попередники, щодня ходимо поруч них; доглядаємо, а хтось можливо сам був ініціатором чи відбудови чи побудови подібних споруд.

Саме для того щоб популяризувати дані об’єкти, зберегти інформацію про них, Національний заповідник “Давній Галич» у рамках роботи постійнодіючої, науково – дослідної експедиції створив експедиційний загін, який займатиметься збором інформації та фотофіксацією. Триватиме робота загону з 18 червня до 12 липня 2019 р.

До складу загону входять наукові співробітники відділу охорони культурної спадщини та науково – освітнього відділу заповідника. За цей час науковці повинні будуть обійти всі вулиці міста і максимально зібрати дані. Також, буде підготовано мапу з усіма наявними в місті об’єктами сакрального характеру.

Важливо, що праця охоплюватиме збір інформації про об’єкти всіх християнських конфесій міста. Про результати своєї роботи науковці прозвітують на засіданні Вченої ради Національного заповідника «Давній Галич», яка повинна відбутися у жовтні 2019 р.

 

Довідково. В 2016 – 18 рр. експедиційним загоном «Галицькі некрополі» НЗ «Давній Галич» здійснено комплексні дослідження старих кладовищ на Галич – Горі та поруч Галицького замку, кладовища поруч каплиці Св. Дмитрія (Галич – Заріка) та старого єврейського кладовища.

В 2000 р. за результатами обстежень було видано каталог надмогильних пам’ятників караїмського кладовища.

 

Андрій Чемеринський


Переглядів: 318 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024