Четвер, 30.05.2024, 00:14:26

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Лютий 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728
 
Архів новин
Головна » 2015 » Лютий » 24 » Етнографічна експедиція НЗ "Давній Галич" провела дослідження в трьох районах Прикарпаття
14:51:16
Етнографічна експедиція НЗ "Давній Галич" провела дослідження в трьох районах Прикарпаття

На сучасному етапі розвитку вітчизняної етнології одним із актуальних завдань є комплексне вивчення етнокультурної специфіки Опілля. Важливою її складовою є дослідження та виділення локальних етнографічних особливостей життєдіяльності населення краю. У цьому контексті слід відзначити, що піднята проблематика на сьогодні залишається малодослідженою. 
Метою етнографічної експедиції НЗДГ 2014 р. було дослідження проблеми духовної культури населення Опілля та її співвідношення з базовими елементами матеріальної та господарської культури, яка відображає сутність повсякденної зайнятості населення краю в духовній інтерпретації, завданням експедиції було дослідити, через певні вміння та навички, володіти певними зняннями які використовували згідно обряду та звичаями при господарюванні. Узагальнити відповідний досвід носіїв, які ще володіють відповідним інформаційним ресурсом, практикуючи їх у своїй життєдіяльності, і можуть його передати наступним поколінням. 
Таке комплексне дослідження духовної культури через призму традиційної матеріально-побутової культури та господарських занять сприятиме комплексному пізнанню й аналізу спеціалізованої господарської діяльності та з’ясуванню відповідної етнокультурної обрядової специфіки, сприятиме збереженню та передачі традиційних знань і навиків які через глобалізаційні та модернізаційні трансформації нівелюються. 
Наукова експедиція працювала в рамках проблематики науково-дослідної програми Національного заповідника «Давній Галич», у Галицькому, Тисменецькому, та Калушському районах Івано-Франківської області яка входить в Опільський етнографічний масив Західного (Південно-західного) історико-етнографічного регіону.
Практичне значення експедиції полягало у тому, що одержані результати наукової роботи будуть використані при підготовці написання другої частини монографії, праць із проблем етнічної ідентифікації населення України, як приклад дослідження національної та соціальної свідомості окремих груп населення, а також у лекційній роботі як один з переконливих аргументів існування етнічного району Опілля. Результати дослідження можуть бути використані етнографічними та краєзнавчими музеями при формуванні експозицій і фондів, організації музейних виставок тощо.
Отже відповідно до календарного плану, етнографічна експедиція у складі науковців Національного заповідника «Давній Галич», згідно із науковими темами провела роботу в п’ятнадцятьох селах трьох районів Івано-Франківської області, які входять в історико-етнографічний район Опілля, та зібрала речі ужиткового призначення для забезпечення музейного фонду НЗДГ у кількості більше сімдесяти предметів.

Маріанна Бацвін


Переглядів: 526 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024