В четвер, 21 листопада, франківці влаштували акцію під пам’яткою архітектури готелем “Дністер”. Люди вкотре вимагали розісклити та повернути місту простір історичної колонади, пише КУРС.
“Звільніть від скла франківського “Дністра”! – скандували кілька десятків переважно молодих людей. Учасники акції тримали написані на картоні звернення до готельєрів: “Це не реконструкція, а вандалізм” та “Ганьба Бойкам”.
“Будь-кому було би соромно викликати таку відразу бодай у кількох людей. Будь-кому, але не Бойкам, які “серед білого дня” на очах усіх викрали громадський простір і памʼять у визначної памʼятки, перетворивши її на токсичний новобуд”, – прокоментував громадський активіст Ростислав Шпук.
Поліцейські, що були присутні на акції, почали складати протоколи на її учасників. На Ростислава Шпука склали протокол за організацію акції.
“Один з поліцаїв вивів з готелю двох різностатевих свідків у капюшонах з прихованими лицями, як у ку-клукс-клану, яких назвали понятими і які підписали свідчення проти мене, що я організатор. Вони істерично вертілись, ховаючи лиця від камери”, – розповів Шпук.
Напередодні заклик “потупотіти” під “Дністром” та нагадати власникам “Дністра” про незаконно засклену колонаду у фейсбуці поширили на анонімній сторінці кота Марцика в інстаграмі. Акцію приурочили до Дня Гідності і Свободи.
Нагадаємо, так звана реставрація готелю «Дністер» розпочалася у 2017 році. Під виглядом реставрації франківський підприємець Мирослав Бойко добудував до готелю півтора поверху, замінив автентичну черепицю на даху на бляху, змінив колір будинку, а замість відтворення автентичної годинникової вежі встановив нову, не схожу на первісну ані за формою, ані за розміром.
Бойко також закрив «на ремонт» колонаду готелю, захопивши в такий спосіб частину громадського простору вулиці. Доки сотні іванофранківців вимагали зберегти історичну колонаду готелю «Дністер» на вулиці Шевченка, Бойко зашив колони склопакетами. Згодом родина готельєрів письмово й публічно пообіцяла громаді звільнити колонаду, але досі не дотримала слова.
КУРС писав, що понад дві сотні франківців вийшли на захист історичної колонади “Дністра” з плакатами “Будинку боляче”. |