Родину Шухевичів по праву вважають своїми Львівщина та Прикарпаття. На Городенківщині шанобливо згадують також високодуховну священичу родину о. івана Пісецького із Корнева. А його сина Григорія — у Бібрці. Успадкувавши від батьків патріотизм і відданість своєму народові, 23-річний юнак загинув у цьому містечку на Львівщині.
Нещодавно поважна делегація з Бібрки побувала в Корневі, щоб спільно відзначити 145-річчя від дня народження пароха села о. Івана Пісецького та 110-річчя від уродин його сина Григорія. Так поєдналися Корнів і Бібрка, щоб ушанувати пам’ять члена Української військової організації Гриця Пісецького, який віддав своє життя за українську ідею ще далекого 1930 року, виконуючи партійне доручення, під час якого його й поранили польські поліцейські. Разом із корнівчанами львів’яни помолилися в церкві, де служив о. Іван, і на його могилі на сільському кладовищі.
Слід сказати, що побувала делегація з Бібрки в Корневі не вперше. «Ще 2006 року тодішній директор Бібрської школи Тарас Шах звернув увагу на табличку на могилі, яку він доглядав разом із похованнями своїх покійних родичів, — розповів міський голова Бібрки Роман Гринус. — Напис на табличці свідчив, що через рік похованому там Грицеві Пісецькому сповнилось би 100 років. Пан Тарас зацікавився цією історією, і так дослідницькі шляхи привели його до Корнева. Десять років тому делегація із Бібрки привезла землю з могили Гриця Пісецького та вклонилася пам’яті його батьків, які дали світові героя. Відтоді спільна справа поєднала Корнів і Бібрку».
Дякуючи гостям за увагу до корнівчанина Гриця Пісецького, депутат райради Ганна Зварич сказала:
— Безмежно вдячні активістам із Бібрки, які так трепетно бережуть пам’ять про Гриця Пісецького. Могила нашого героя — на видноті, завжди доглянута, іменем героя названо міський волейбольний турнір у Бібрці. Це є добрим прикладом і нам, корнівчанам.
Людмила СТРАЖНИК |