Видиму форму Божественної краси і гармонії — ікони, квіти і пейзажі — представлено на виставці у регіональному історико-краєзнавчому музеї Гуцульщини, що у Верховині. Автори робіт, представлених на виставці, — подружжя іконописців Миколи і Людмили Рибенчуків. Високохудожні картини митця з Верховинщини і його дружини-киянки виставляються у цьому музеї вже вдруге. Вони активні учасники експозицій у Києві, Львові, багато їхніх ікон знаходяться у приватних колекціях України, США, Франції, Польщі. Микола і Людмила Рибенчуки розписували такі храми, як церква Святої Тройці, Святого Дмитра, Святої Покрови Богородиці, Вознесіння Господнього у місті Львові. На виставці у Верховині можна побачити ікони різної тематики, написані як канонічною, так і авторською техніками. Зокрема, ікона "Богородиця-Всецариця з Христом" представляє грецьку, еллінську і візантійську культури письма. А от вже Матір Божа Гуцульська майстерно поєднує в собі давню візантійську традицію із гуцульським колоритом. Є тут і "Богородиця-Одигітрія", і "Благовіщення", і "Пієта", і "Святий Піо", і "Апостол Павло", але основною на виставці, за задумом авторів, є маленька за розміром ікона "Архангел Михаїл. Попередження.". Доповнюють експозицію пейзажі із серії "Гори наші, гори Карпати" та дивовижні за колористикою і формою квіти. Триватиме виставка у регіональному історико-краєзнавчому музеї до жовтня. |