Вівторок, 28.05.2024, 20:12:05

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Грудень » 5 » Історичко-краєзнавчі обрії Богдана Гавриліва
23:19:08
Історичко-краєзнавчі обрії Богдана Гавриліва

У відділі краєзнавчої літератури обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка в рамках циклу „Краєзнавство Івано-Франківщини в іменах” функціонує ювілейна книжкова виставка „Історико-краєзнавчі обрії Богдана Гавриліва”, присвячена 75-літтю від дня народження відомого дослідника історії краю та обласного центру.

Богдан Гаврилів - український історик-краєзнавець, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України, лауреат обласних краєзнавчих премій ім. І. Вагилевича (1995), ім. І. Крип'якевича (1997), ім. В. Полєка (2010) та Всеукраїнської премії ім. Д. Яворницького (2004), головний історик м. Івано-Франківська (з 1997 р.), Почесний громадянин м. Івано-Франківська (2013).

Народився він 1 грудня 1943 р. в Івано-Франківську. Трудову діяльність розпочав у 1959 р., а педагогічну - після служби на військовому флоті та закінчення історичного факультету Івано-Франківського державного педагогічного інституту. Працював учителем історії, заступником директора Горохолинської СШ Богородчанського району, методистом, завідуючим відділом турбаз Івано-Франківської обласної станції юних туристів, викладачем технічного училища № 1 в м. Івано-Франківську.

У 1990-2010 рр. - доцент кафедри історії України Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника, а нині - співробітник науково-освітнього центру українського козацтва ім. С. Височана при цьому ж вищому навчальному закладі.

У 1996-2009 рр. був головою обласної організації Спілки краєзнавців України. За майже 50 років історико-краєзнавчої діяльності створив 15 музеїв та кабінетів. Активіст Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, голова ради Народного музею освіти Прикарпаття, член Івано-Франківського відділення НТШ, науковий редактор журналу «Краєзнавець Прикарпаття» (з 2003 р.), а також ініціатор створення музею та першого в Україні пам'ятника «Руській трійці» в Івано-Франківську (2012 р.).

Ювілейна книжкова виставка, розгорнута у відділі краєзнавчої літератури, відображає чималий краєзнавчий доробок ювіляра. Найбільш популярні серед них - «Маршрутами слави Прикарпаття» (1987), «Історія Прикарпаття в хронології» (1993, 1994, 1996, 1998, 2005), «Шляхами Івана Франка на Прикарпатті» (1995), «Галицьке краєзнавство ХІХ - поч. ХХ ст.» (1997), «Літопис Івано-Франківська (Станіслава)» (1998), «З минулого Опришівців» (1998), «Давній Галич у пам'ятках історії та культури» (2001), «Історичне краєзнавство» (2001), «Іван Франко в Станиславові» (2006), «Роксолана у світі» (2008), «Король Данило Галицький у пам'ятках історії та культури» (2009), «Історичні постаті Івано-Франківщини», «Вшанування пам'яті «Руської трійці» (2011), «Козацтво і Західна Україна» (2012), «Вшанування пам'яті Каменяра в Івано-Франківську», «Вагилевич Іван Дем'янович - патріот і меценат», «"Руська трійця" і Прикарпаття», «Історія мікрорайону Опришівці м. Івано-Франківська», «Столиця ЗУНР в Станиславові (1919 р.)» та ін.

Також на виставці експонуються бібліографічні покажчики, підготовлене до ювілею краєзнавця працівниками обласної бібліотеки видання „Богдан Гаврилів: літопис життя і краєзнавчої діяльності (фрагменти статей, рецензій, інтерв'ю)" із серії „Визначні вчені Івано-Франківщини", що висвітлюють науковий доробок та сфери діяльності відомого історика.

Колектив обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка щиро вітає Богдана Михайловича з ювілеєм, а усіх зацікавлених запрошує більше дізнатися про нашого видатного краянина та познайомитися з його доробком, представленим на ювілейній книжковій виставці „Історико-краєзнавчі обрії Богдана Гавриліва".


Переглядів: 326 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024