30 років тому у Калуша з’явилася своя символіка, яка й до сьогодні ознаменовує це чудове місто. Для калушан ця подія має важливе значення, адже це особливий виток нашої історії та культури.
24 вересня 1993 року депутати Калуської міської ради затвердили символіку міста, – пише “Західний кур’єр” з посиланням на сторінку міського голови Калуша Андрія Найди.
Хоругва міста являє собою прямокутне полотнище, обрамоване по периметру жовтою лиштвою. Основний колір хоругви – синій. В центрі розміщено золотий сигль “К”.
Під сиглем розміщено золотий півмісяць рогами вверх. Вершини півмісяця (роги) знаходяться на рівні основи літери “К”. Над сиглем горизонтально розміщено три срібні соляні топки.
Форма герба являє собою прямокутний щит синього кольору, нижня частина якого заокруглена.
В центрі синього поля розміщено золотий сигль “К”, як перша літера назви міста. Над літерою “К” розміщено золотий півмісяць рогами вверх, які закінчуються на рівні основи літери “К”.
У верхній частині щита горизонтально розміщено три срібні соляні топки, як символ основних промислів. Відстань між соляними топками рівна ширині основи топки.
Герб обрамлюється декоративним картушем та увінчується срібною міською короною, що вказує на статус поселення.
“Нинішній герб Калуша, але без обрамування, повторює історичний символ міста, що діяв ще в австрійський період. Бережімо свою історію! Творимо нову!” – підсумував на своїй сторінці в мережі міський голова Калуша. |