П`ятниця, 03.01.2025, 03:13:33

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Серпень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2021 » Серпень » 31 » Храми – осередок духовного життя, тож збережімо їх для майбутніх поколінь
09:20:48
Храми – осередок духовного життя, тож збережімо їх для майбутніх поколінь

На Прикарпатті числиться понад 4000 пам’яток культури, архітектури, сакрального мистецтва. Понад сотні з них присвоєно статус національного значення, решта – місцеві пам’ятки. Сотні об’єктів мають столітні історії, це, зокрема, стосується дерев’яних храмів і церков. На сьогодні вони потребують особливого догляду та збереження.

Про це сьогодні йшлося під час наради під керівництвом голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук за участю директорів департаментів та начальників профільних управлінь облдержадміністрації. Також до обговорення долучилися керівники правоохоронних органів області.

За словами начальника управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимира Федорака, для збереження пам’яток культурної спадщини необхідні чималі кошти. Із державного бюджету останніми роками фінансування не відбувається. Однак в області практикується співпраця із міжнародними грантовими фондами, які спільно з місцевими громадами відновлюють культурні об’єкти.

Як зазначила Світлана Онищук, належне збереження пам’яток культурної спадщини є важливим завданням для влади, адже мистецькі доробки є ознакою духовного розвитку суспільства.

«Чимало стародавніх прикарпатських храмів і церков, які збереглися до наших днів, побудовані із дерева. Це окраса наша краю та осередок духовного життя. Проте дерев’яні споруди потребують особливого догляду, адже не завжди при їх будівництві належним чином забезпечувалися заходи із протипожежної безпеки. Це призвело до втрати майже трьох десятків святинь, - наголосила Світлана Онищук. – Сьогодні ми повинні скоординувати наші спільні дії із відповідними службами та органами, щоб не допустити руйнування храмів і зберегти їх для майбутніх поколінь».

Начальник головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в області Володимир Чернецький зазначив, що щороку на Івано-Франківщині загоряються одна-дві церкви. В основному це трапляється через порушення експлуатації електроустановок. Окрім того, храми не оснащені протипожежними системами, не завжди матеріали, з яких побудовані святині, оброблені вогнетривкими розчинами, подекуди відсутні системи водопостачання. Все це, у підсумку, стає причинами для легкого займання споруд, через що культурна спадщина втрачає унікальні пам’ятки.


Переглядів: 178 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025