Понеділок, 20.05.2024, 12:27:00

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2013 » Травень » 3 » Книжкова виставка-експозиція „Івано-Франківськ у регіональних дослідженнях”
23:39:48
Книжкова виставка-експозиція „Івано-Франківськ у регіональних дослідженнях”
З нагоди Дня міста у відділі краєзнавчої літератури обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка функціонує книжкова виставка-експозиція „Івано-Франківськ у регіональних дослідженнях”.
Івано-Франківськ - місто старовинне і по-сучасному ошатне, яке зберегло свою історію і розбудовується економічно і духовно в умовах незалежної України. Неоціненний внесок у його поступ зробили поляки, вірмени, євреї, німці, росіяни і ще представники близько 80 національних меншин. Без перебільшення, саме мультикультурне і поліконфесійне середовище Станиславова - Станіслава - Івано-Франківська і витворило його таким, яким ми, його жителі, як і залюблені в нього гості, бачимо, сприймаємо, пам'ятаємо. Водночас, саме  сьогоднішній Івано-Франківськ може слугувати прикладом сучасного українського міста, жителі якого, різні за етнічною та національною приналежністю, є носіями української національної ідеї, уособленням українського народу.
У нашій бібліотеці є чимало краєзнавчих видань, які досліджують різні аспекти життєдіяльності обласного центру, розповідають про його визначні пам'ятки, історію та сьогодення. Це - книги Володимира Грабовецького, Петра Арсенича, Богдана Гавриліва, Володимира Шпільчака, Михайла Головатого, Мирона Мицана та багатьох інших авторів. Особливої уваги заслуговує монографія „Станиславів-Станіслав-Івано-Франківськ", що побачила світ до 350-річчя міста і є результатом копіткої праці великого авторського колективу, зокрема І. Райківського, О. Жерноклеєва, А. Королька, Т. Маланюка, І. Миронюка, І. Монолатія, М. Романюка, Є. Калашнікової та ін. під керівництвом головного редактора книги, директора Інституту туризму ПНУ ім. В. Стефаника В. Великочого. 
Зацікавлять відвідувачів і книги серії „Моє місто", зокрема, хрестоматія з історії Івано-Франківська „Моє місто", С. Адамович „Станиславів у часи лихоліть Великої війни (1914-1918 рр.)", Ю. Мозіль „Записки в'язня Станиславівської тюрми", „Некрополі Івано-Франківська" тощо. 
Безперечно, будуть потрібними користувачам і найновіші бібліографічні видання обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка: покажчик „Івано-Франківську - 350" і каталог „Широкий світ малої Батьківщини" (1990-2012 рр.). 
Неповторність і краса обласного центру розкриваються на сторінках фотоальбомів Василя Пилип'юка, Анастасії Третяк, Тараса Яковина, а поштівки з колекції З. Жеребецького („Івано-Франківськ на давній поштівці") запрошують знову і знову відкривати для себе уявні і реальні, чорно-білі й кольорові образи Станиславова.
Усі ці та інші видання про наше рідне місто представлені на виставці-експозиції „Івано-Франківськ у регіональних дослідженнях", для  ознайомлення з якою щиро запрошуємо всіх краян і гостей столиці Прикарпаття.

Переглядів: 538 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024