На зламі ХІХ і ХХ століть у Станиславові квартирувалися кілька великих підрозділів кавалерії. З 1894 року командувачем кавалеристів був австрійський генерал Віктор фон Краус (1844–1923).
Цей генерал у Станиславові мав репутацію справжнього щасливчика, а все завдяки випадку, який широко обговорювався в місті і навіть потрапив на шпальти краківських і львівських видань.
У вересні 1896 року пан генерал спокійно працював за письмовим столом у своїй канцелярії. Щойно він встав, аби взяти з шафи папки з документами, як на його стіл зі стелі впали кілька величезних уламків штукатурки.
Як стверджувала преса, високий воєначальник лише завдяки щасливому випадку уник загибелі або принаймні важкого каліцтва. Але цей прикрий випадок пояснювався не лише «перстом провидіння», а й цілком прозаїчним фактом – будівля, де квартирувалися кавалеристи та їхнє командування, перебувала в аварійному стані. Тож не дивно, що ще з червня 1895 року почалося будівництво нових казарм кавалерії, що знаходилися на сучасній вул. Національної Гвардії.
У 1897 році будівництво завершилося, і кавалеристи переїхали до нових приміщень, де на голову вже нічого не падало.
До речі, Віктор фон Краус закінчив своє життя трагічно. В серпні 1923 року він потрапив у важку автокатастрофу і від отриманих поранень помер у лікарні. Що ж, Фортуна – дама непостійна і рідко супроводжує людину протягом усього життя.
Підготувала Олена БУЧИК |