Субота, 15.06.2024, 16:52:47

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2023 » Листопад » 20 » Колись у Станиславові: як колись виготовляли гроші
13:15:39
Колись у Станиславові: як колись виготовляли гроші

У 1904 році газета «Кур’єр станиславівський» опублікувала звіт про роботу Австро-Угорського банку, філія якого працювала в Станиславові.

Згідно з цим звітом станиславівська філія лише за один рік видала більш ніж 5 млн корон кредитів, а її оборот складав більш ніж 13 млн корон. Чистий прибуток філії в тому році склав більш ніж 29 тис. корон.

Часопис також розмістив інформацію, як центральна резиденція Австро-Угорського банку друкувала гроші: «На третьому поверсі Австро-Угорського банку у Відні виготовляють банкноти. У залі для малювання художники працюють над ескізом малюнку, який потім мають відлити у міді. Папір для банкнот не повинен мати жодних домішок деревини і зберігати свої властивості навіть при кількаразовому намочуванні та висушуванні.

Заходимо до залу гальванопластики, де виготовляють спеціальні плити для друку банкнот. Верхня частина цих плит складається зі сталі, нижня – з міді. Саме на міді вирізьблюється потрібне зображення, а потім плити відправляють у друкарський цех, де машини щодня відбивають до 40 тис. аркушів. Потім аркуші висушують у спеціальному приміщенні, де панує висока температура. Кожен аркуш містить від 8 до 12 банкнот.

Насамкінець банкноти ставлять під прес, щоб надати їм гладкості, а у контрольному цеху уважно перевіряють кожну готову банкноту, чи немає на ній якогось браку. Забраковані банкноти вилучають, а решту фасують у пачки по 100 шт і відправляють за призначенням».

Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 76 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024